Як прийти в IT без досвіду. Лайфхаки для тих, хто хоче почати з нуля
У сучасному світі ІТ-індустрія є однією з найбільш динамічних та перспективних галузей. Новачків приваблює високооплачувана робота, умови для саморозвитку та можливість працювати з будь-якої точки планети. Однак часто на заваді входженню у професію стоїть стереотип, що для працевлаштування обов’язковими є технічна освіта та відповідний досвід. Це не зовсім так. Розглянемо кілька шляхів розвитку в IТ без технічного бекграунду.

Я б у рекрутери пішов…
Почнімо з того, що ІТ-команда — це не лише розробники та тестувальники. Кожна компанія має позиції, які потребують нетехнічної кваліфікації, як-от фінансисти, юристи, HR, бізнес-аналітики, маркетологи та контент-менеджери. Тож якщо ви маєте освіту в галузі юриспруденції, філології, маркетингу, економіки або фінансів, можете сміливо подаватися на відповідну позицію в IT-компанії. Вам не доведеться змінювати професію, адже набуті компетенції будуть релевантними.
Якщо ж ви не маєте досвіду роботи у суміжних галузях і кодування — це не ваше, можна спробувати себе на позиції менеджера з продажу або акаунт-менеджера. Мастхев тут знання англійської та потужні комунікативні навички, адже доведеться активно взаємодіяти з іноземними клієнтами, розв’язуючи широке коло питань. Часто компанії самостійно навчають сейлзів та акаунтів, влаштовують стажування та розповідають про усі нюанси професії під час випробувального терміну.
Ще одна цікава професійна можливість для нетехнічних спеціалістів — IT-рекрутинг. Рекрутер займається повним циклом наймання кандидата: від пошуку й першого контакту до оферу. Тож якщо емпатія, комунікабельність і дар переконання — ваше друге ім’я, а труднощі й мультизадачність вас лише заводять, радимо розглянути можливість такого професійного перевтілення. До прикладу, у нас в QArea рекрутерами працюють колишні вчителі іноземних мов, викладачі філософії, а також працівники комерційної сфери. Вони свого часу розчарувались відсутністю перспектив на попередньому місці роботи, вирішивши пов’язати свою долю з ІТ, де якнайкраще розкрили свій потенціал та успішно закривають вакансії.
Technical specialists: знайти своє місце без досвіду
Якщо ви прагнете кодувати/тестувати, але вас пригнічує повна відсутність кейсів у портфоліо, вище носа! Деякі компанії готові розглядати кандидатів-початківців на технічні позиції навіть без досвіду роботи в IT. Найнижчий поріг входження — у Front-end розробників та QA-спеціалістів. Ви можете отримати базові знання на навчальних курсах, а потім вдосконалювати навички у команді і паралельно глибше вивчати потрібний напрям, постійно підвищуючи кваліфікацію.
Meetup та конференції є чудовою можливістю здобути нові знання та обмінятися ідеями з колегами. Такі події допомагають бути в курсі розвитку галузі, дізнаватись про актуальні технологічні рішення, а також знаходити нові зв'язки та можливості. Ми в QArea започаткували серію TechMeetup, під час яких наші досвідчені фахівці діляться досвідом з усіма охочими. У такий спосіб ми поєднуємо корисне з важливим: усі кошти, отримані від реєстрації на заходи, спрямовують на потреби ЗСУ. Мітапи охоплюють широке коло тем, до прикладу:
- рекрутинг,
- онбординг та адаптація,
- проджект-менеджмент,
- В2В копірайтинг,
- початок кар'єри в QA,
- етичні аспекти використання штучного інтелекту.
Після зустрічі кожен зареєстрований учасник отримує запис трансляції та пакет матеріалів, які допоможуть закріпити знання й ефективно послуговуватися ними у майбутньому. Попереду маємо багато цікавих і корисних заходів для нового імпульсу та розвитку як новачків, так і фахівців.
Ще один спосіб набути досвід в ІТ-сфері — стажування та волонтерські проєкти. Так ви забезпечите перші пункти свого портфоліо та рекомендації для омріяної роботи.
Як то кажуть, початок — найважливіша частина роботи. І це особливо справедливо, коли йдеться про кар'єру в ІТ-індустрії. Якщо ви новачок у ІТ-галузі, не хвилюйтеся, ви не самі. Навколо обов’язково знайдуться ті, хто допоможе, поділиться знаннями та досвідом. Важливо пам'ятати, що успішний старт в ІТ потребує найперше бажання, віри у власні сили, а також самодисципліни та готовності невпинно самовдосконалюватись. Головне — визначитись із напрямом, який приведе вас до мети. А їх існує чимало. Врешті можна отримати перспективи кар’єрного зростання та стати частиною динамічної галузі. Тож в ІТ без досвіду — why not?