Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як прийти в IT без досвіду. Лайфхаки для тих, хто хоче почати з нуля

Polina Stoliazh
Polina Stoliazh Deputy Head of HR в QArea
22 квітня 2023 6 хвилин читання

У сучасному світі ІТ-індустрія є однією з найбільш динамічних та перспективних галузей. Новачків приваблює високооплачувана робота, умови для саморозвитку та можливість працювати з будь-якої точки планети. Однак часто на заваді входженню у професію стоїть стереотип, що для працевлаштування обов’язковими є технічна освіта та відповідний досвід. Це не зовсім так. Розглянемо кілька шляхів розвитку в IТ без технічного  бекграунду. 

В IT можна досягти успіху навіть без профільної освіти В IT можна досягти успіху навіть без профільної освіти

Я б у рекрутери пішов…

Почнімо з того, що ІТ-команда — це не лише розробники та тестувальники. Кожна компанія має позиції, які потребують нетехнічної кваліфікації, як-от фінансисти, юристи, HR, бізнес-аналітики, маркетологи та контент-менеджери. Тож якщо ви маєте освіту в галузі юриспруденції, філології, маркетингу, економіки або фінансів, можете сміливо подаватися на відповідну позицію в IT-компанії. Вам не доведеться змінювати професію, адже набуті компетенції будуть релевантними. 

Якщо ж ви не маєте досвіду роботи у суміжних галузях і кодування  це не ваше, можна спробувати себе на позиції менеджера з продажу або акаунт-менеджера. Мастхев тут знання англійської та потужні комунікативні навички, адже доведеться активно взаємодіяти з іноземними клієнтами, розв’язуючи широке коло питань. Часто компанії самостійно навчають сейлзів та акаунтів, влаштовують стажування та розповідають про усі нюанси професії під час випробувального терміну.

Якщо ви творча та відповідальна людина, для якої «люстра» не предмет інтер’єру, а програма для роботи з векторною графікою, і фраза «Let’s Make It Breathe» не вганяє вас у ступор, то цілком ймовірно, ви досягнете успіху в царині графічного дизайну. Знання основ композиції, естетичний смак та впевнене володіння необхідним ПЗ — ваші переваги на шляху до входження  в ІТ. 

Ще одна цікава професійна можливість для нетехнічних спеціалістів — IT-рекрутинг. Рекрутер займається повним циклом наймання кандидата: від пошуку й першого контакту до оферу. Тож якщо емпатія, комунікабельність і дар переконання — ваше друге ім’я, а труднощі й мультизадачність вас лише заводять, радимо розглянути можливість такого професійного перевтілення. До прикладу, у нас в QArea рекрутерами працюють колишні вчителі іноземних мов, викладачі філософії, а також працівники комерційної сфери. Вони свого часу розчарувались відсутністю перспектив на попередньому місці роботи, вирішивши пов’язати свою долю з ІТ, де якнайкраще розкрили свій потенціал та успішно закривають вакансії. 

Technical specialists: знайти своє місце без досвіду

Якщо ви прагнете кодувати/тестувати, але вас пригнічує повна відсутність кейсів у портфоліо, вище носа! Деякі компанії готові розглядати кандидатів-початківців на технічні позиції навіть без досвіду роботи в IT. Найнижчий поріг входження — у Front-end розробників та QA-спеціалістів. Ви можете отримати базові знання на навчальних курсах, а потім вдосконалювати навички у команді і паралельно глибше вивчати потрібний напрям, постійно підвищуючи кваліфікацію.

Дієвий спосіб вивчення ІТ-дисциплін — самоосвіта. Інтернет містить безліч безкоштовних ресурсів, що допомагають здобути необхідні знання та скіли. Такі сайти, як Codecademy, Udacity, Coursera, пропонують онлайн-курси з програмування, веброзроблення, аналізу даних та інших дисциплін. Вивчення теорії допоможе зрозуміти, наскільки глибоко ви готові занурюватися у сферу, осягаючи премудрості індустрії. Також можна долучитися до відкритих проєктів на GitHub, аби набути безцінного досвіду та розробити нове або ж апгрейдити наявне програмне забезпечення у складі команд розробників з усього світу.  

Meetup та конференції є чудовою можливістю здобути нові знання та обмінятися ідеями з колегами. Такі події допомагають бути в курсі розвитку галузі, дізнаватись про актуальні технологічні рішення, а також знаходити нові зв'язки та можливості. Ми в QArea започаткували серію TechMeetup, під час яких наші досвідчені фахівці діляться досвідом з усіма охочими. У такий спосіб ми поєднуємо корисне з важливим: усі кошти, отримані від реєстрації на заходи, спрямовують на потреби ЗСУ. Мітапи охоплюють широке коло тем, до прикладу:

  • рекрутинг, 
  • онбординг та адаптація, 
  • проджект-менеджмент, 
  • В2В копірайтинг, 
  • початок кар'єри в QA, 
  • етичні аспекти використання штучного інтелекту. 

Після зустрічі кожен зареєстрований учасник отримує запис трансляції та пакет матеріалів, які допоможуть закріпити знання й ефективно послуговуватися ними у майбутньому. Попереду маємо багато цікавих і корисних заходів для нового імпульсу та розвитку як новачків, так і фахівців. 

Ще один спосіб набути досвід в ІТ-сфері стажування та волонтерські проєкти. Так ви забезпечите перші пункти свого портфоліо та рекомендації для омріяної роботи.

Як то кажуть, початок найважливіша частина роботи. І це особливо справедливо, коли йдеться про кар'єру в ІТ-індустрії. Якщо ви новачок у ІТ-галузі, не хвилюйтеся, ви не самі. Навколо обов’язково знайдуться ті, хто допоможе, поділиться знаннями та досвідом. Важливо пам'ятати, що успішний старт в ІТ потребує найперше бажання, віри у власні сили, а також самодисципліни та готовності невпинно самовдосконалюватись. Головне — визначитись із напрямом, який приведе вас до мети. А їх існує чимало. Врешті можна отримати перспективи кар’єрного зростання та стати частиною динамічної галузі. Тож в ІТ без досвіду — why not?

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як допомогти розвивати кар'єру на навчальних платформах та в IT-компанії

Дмитро Чекалін 14 годин тому

Коли чекати на биків: головні тренди майбутнього «булрану» криптовалютної індустрії

Дмитро Присяжнюк 17 годин тому

Потужні DDoS-атаки та інші кіберзагрози кінця 2023 року: до чого готуватися бізнесу та як від них захищатися

Владислав Миронович 20 годин тому

Як внутрішня мотивація допоможе досягти успіху в роботі та бізнесі

Ірина Хоменко 3 жовтня 2023 16:00

Перемога на першій співбесіді: поради для успішного працевлаштування

Yev Rachkovan 3 жовтня 2023 13:45