Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Від 2024 року USB Type-C стане єдиним стандартом зарядних портів у гаджетах в ЄС. І це погані новини для Apple

Роман Судольський
Роман Судольський Головний редактор SPEKA
8 червня 2022 3 хвилин читання

Від осені 2024 року усі мобільні телефони, планшети, фотокамери та інша портативна електроніка у країнах Євросоюзу має комплектуватися зарядним роз'ємом USB Type-C. Таке рішення ухвалили вчора представники Європарламенту та делегати 27 країн ЄС.

Пізніше цього року норму ще має затвердити Європарламент та Єврокомісія, але це радше формальність. На зарядний порт USB Type-C також мають перейти електронні книги, навушники, ігрові консолі та портативні колонки. З часом ноутбуки в ЄС теж мають перейти на стандарт USB Type-C, але про точний термін поки що не повідомляють.

Навіщо потрібен єдиний стандарт зарядки

Цю норму обговорюють в ЄС вже понад десятиріччя, але законодавці змогли дійти згоди лише зараз. Ідея в тому, аби європейські споживачі могли використовувати один зарядний пристрій для всіх гаджетів.

Окрім того, єдиний стандарт зарядки допоможе зменшити кількість електронних відходів і зробити продукти більш екологічними. Законодавці ЄС сподіваються, що у майбутньому в комплект поставки кожного пристрою не буде входити зарядка зі шнуром, адже у користувачів будуть універсальні зарядки. Аналітики підрахували, що завдяки цьому можна щороку економити до 250 млн євро на купівлі непотрібних зарядок та запобігти виробництву 11 тис. тонн електронних відходів.

Чому це погано для Apple

Рішення Євросоюзу найбільше вплине на компанію Apple — єдиного великого виробника смартфонів, який досі не використовує USB-C у своїх пристроях. Наразі iPhone комплектують портами Lightning, які використовують лише у техніці Apple.  

У 2021 році Apple продала 241 млн смартфонів, з них 56 млн у Європі. Від 2024 року компанії доведеться випускати iPhone для європейського ринку з портом USB-C. 

Втім, нова норма стосується лише пристроїв, які заряджаються через кабель. До 2024 року у Apple є шанс випустити смартфон, який буде заряджатися лише за допомогою безпровідних технологій. 

Аналітики говорять, що Apple вже тестує iPhone з портом USB-C. Цим роз'ємом вже оснащені деякі ноутбуки та планшети компанії. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Що дає Україні статус кандидата в ЄС

Олександр Тартачний 23 години тому

Європарламент підтримав рішення про надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС

Наталія Миронова 23 червня 2022 13:24

Новації Apple, підтримка України та селфі з Тімом Куком: огляд WWDC 2022 від команди BetterMe

Ira Hoiuk 21 червня 2022 13:22

ЄC надасть Україні 9 млрд євро макрофінансової допомоги

Юлія Даниленко 21 червня 2022 11:53

Усі країни-члени ЄС мають узгодити статус кандидата для України

Наталія Миронова 21 червня 2022 11:07