Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

USAID допомогла українському хайтеку на $1,2 млн

Ганна Гілова
Ганна Гілова Журналіст Speka
2 травня 2023 4 хвилин читання

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну обсяг допомоги США українській хайтек-галузі становив майже $1,2 млн, повідомили в USAID. Ця підтримка допомогла українським ІТ-компаніям забезпечити продажі на $12,2 млн та залучити приватні інвестиції на $5,9 млн.    

Завдяки допомозі сектор цифрових технологій і стартапів показує високий рівень стійкості. Попри те що за 2022 рік ВВП України скоротився на 30%, це була єдина галузь із усіх орієнтованих на експорт, яка й надалі розширювала свою діяльність. Український хайтек також зберіг 285 тис. робочих місць для своїх працівників.

 До початку повномасштабної війни цей сектор зростав надшвидкими темпами — на 38% у 2020-2021 роках. Його надходження від експорту становили майже $7 млрд. За 12 місяців від початку повномасштабного вторгнення цей показник сягнув $7,34 млрд, тобто на 5% більше, ніж попереднього року.

Досягнення американської державної допомоги USAID у технологічному секторі України

Безпосередня підтримка українського техносектору у вигляді грантів та іншої допомоги підприємствам

Підписуйтеся на наші соцмережі

  • гранти від USAID отримали понад 300 підприємств українського хайтеку;
  • допомога компаніям у переміщенні їхньої діяльності з прифронтових до більш безпечних регіонів України;
  • надання технологічним хабам Starlink та сервери баз даних під час російських обстрілів енергетичної інфраструктури України. 

Сприяння поліпшенню середовища для діяльності цифрового бізнесу в Україні

Надання допомоги Міністерству цифрової трансформації щодо розроблення та запуску «Дія.City» — унікальної цифрової платформи для діяльності ІТ-компаній і стартапів. Вона розпочала свою роботу за кілька тижнів до початку повномасштабного вторгнення і сьогодні вже стала домівкою для понад 500 українських та іноземних підприємств. Компанії-резиденти «Дія.City» нині зберігають понад 40 тис. робочих місць у техносекторі.     

Допомага техносектору готувати нових спеціалістів

Надання можливості понад 2200 студентам і працівникам пройти навчання у 21 ІТ-школі у різних регіонах України та отримати навички для успішної роботи у сфері технологій.

Допомога українському хайтеку підтримувати зв'язки з навколишнім світом

Організація участі представників галузі у таких провідних міжнародних виставках і конференціях, як-от: 

Понад 180 українських технологічних компаній і стартапів взяли участь у 17 торговельних виставках, результат — залучення інвестицій і створення можливостей для експорту на $7,1 млрд.  

«Підтримка, яку український техносектор отримує від USAID, допомагає підприємствам експортувати свої послуги за кордон, а це під час війни створює робочі місця для українців і закладає фундамент для формування потужної технологічної галузі»
Джеймс Хоуп, директор Місії USAID в Україні

USAID співпрацює з Україною з 1992 року і допомагає їй ставати більш стійкою до агресії з боку росії, розбудовувати демократію та економіку. Сьогодні USAID впроваджує в Україні 42 програми та проєкти, які забезпечують реагування на термінові потреби і сприяють розвитку суспільства. Від 24 лютого 2022 року USAID надала Україні пряму бюджетну підтримку на $22,9 млрд, гуманітарну допомогу на $1,4 млрд та допомогу у сфері розвитку на понад $1 млрд.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Міноборони взяло на озброєння новий дрон-бомбер «Чорна вдова»

Максим Красіков 8 годин тому

Середні зарплати працівників авіації зросли майже на 50% — Гетманцев

Максим Красіков 12 годин тому

Конференція Access2Finance: розширення можливостей для стійкого розвитку бізнесу

Ольга Топольська 10 вересня 2024 17:39

FAVBET Tech — партнер IT Ukraine GR Conference 2024

Анна Старкова 9 вересня 2024 16:06

Як змінились українські айтівці за 10 років

Анастасія Ковальова 9 вересня 2024 15:58