Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Уряд скасував відкриті електронні аукціони на ProZorro

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
3 січня 2023 2 хвилин читання

Кабмін тимчасово змінив правила проведення торгів на ProZorro. Тепер відкриті електронні аукціони скасували, а працюватиме перша пропозиція учасника торгів.

Аукціони скасували на період дії воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування. Про це йдеться у постанові уряду №1495 від 30 грудня 2022 року. 

«Як відповідь на блекаути ми тимчасово скасували електронні аукціони. Відсьогодні всі торги, що будуть оголошені у ProZorro, будуть проводити без аукціону. Тобто тендерна пропозиція учасника є остаточною, і виграє той, хто дав найменшу ціну під час подання пропозиції. В умовах відключення живлення та інтернету не всі учасники мали можливість торгуватися на аукціоні. Хоча рівний доступ є ключовим принципом публічних закупівель. Ми повернемо аукціони, щойно ситуація стабілізується», — заявила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Також вона анонсувала можливі зміни у системі публічних закупівель і на постійній основі.

«Одночасно будемо аналізувати, як ця зміна вплине на різні категорії закупівель. Через 1-2 місяці подивимося на цифри, якщо підтвердиться, що в різних категоріях закупівель стратегія тендера без аукціону може бути більш ефективною, повернемо аукціони як опціональний інструмент торгів для всіх закупівель», — пояснила Юлія Свириденко.

Зміни торкнуться тільки системи ProZorro (не системи «ProZorro. Продажі»). Їхня відмінність у тому, що через ProZorro держава закуповує, а через «ProZorro. Продажі» продає. Варто зазначити, що рішення уряду суперечить як рекомендаціям Всесвітнього банку, так й рекомендаціям Єврокомісії з дорожньої карти зі вступу до ЄС.

Раніше SPEKA повідомляла, що Василь Задворний, який шість років очолював державне підприємство «Прозорро», залишив посаду.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Іноземці зможуть відкривати бізнес в Україні онлайн

Богдан Камінський 5 вересня 2023 18:07

Один із перших комп’ютерів Apple продали на аукціоні за $223 тис.

Богдан Камінський 28 серпня 2023 11:43

На межі декриміналізації. Світова порноіндустрія у цифрах і фактах

Юлія Даниленко 17 серпня 2023 11:52

Prozorro відновлює роботу програми Bug Bounty з пошуку вразливостей

Юлія Мирська 16 серпня 2023 14:19

Уряд вирішив розробити правопис латинкою для кримськотатарської мови

Артем Житкевич 31 липня 2023 21:24