Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Уряд скасував відкриті електронні аукціони на ProZorro

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
3 січня 2023 2 хвилин читання

Кабмін тимчасово змінив правила проведення торгів на ProZorro. Тепер відкриті електронні аукціони скасували, а працюватиме перша пропозиція учасника торгів.

Аукціони скасували на період дії воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування. Про це йдеться у постанові уряду №1495 від 30 грудня 2022 року. 

«Як відповідь на блекаути ми тимчасово скасували електронні аукціони. Відсьогодні всі торги, що будуть оголошені у ProZorro, будуть проводити без аукціону. Тобто тендерна пропозиція учасника є остаточною, і виграє той, хто дав найменшу ціну під час подання пропозиції. В умовах відключення живлення та інтернету не всі учасники мали можливість торгуватися на аукціоні. Хоча рівний доступ є ключовим принципом публічних закупівель. Ми повернемо аукціони, щойно ситуація стабілізується», — заявила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Також вона анонсувала можливі зміни у системі публічних закупівель і на постійній основі.

«Одночасно будемо аналізувати, як ця зміна вплине на різні категорії закупівель. Через 1-2 місяці подивимося на цифри, якщо підтвердиться, що в різних категоріях закупівель стратегія тендера без аукціону може бути більш ефективною, повернемо аукціони як опціональний інструмент торгів для всіх закупівель», — пояснила Юлія Свириденко.

Зміни торкнуться тільки системи ProZorro (не системи «ProZorro. Продажі»). Їхня відмінність у тому, що через ProZorro держава закуповує, а через «ProZorro. Продажі» продає. Варто зазначити, що рішення уряду суперечить як рекомендаціям Всесвітнього банку, так й рекомендаціям Єврокомісії з дорожньої карти зі вступу до ЄС.

Раніше SPEKA повідомляла, що Василь Задворний, який шість років очолював державне підприємство «Прозорро», залишив посаду.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Зеленський підписав законопроєкт, який легалізує електронні гроші

Руслан Сорока 30 січня 2023 20:44

ЄС переніс ухвалення закону про криптовалюти

Руслан Сорока 17 січня 2023 18:59

Верховна Рада легалізувала електронні гроші

Руслан Сорока 13 січня 2023 17:21

Законопроєкт про посилення кіберзахисту України ухвалили у першому читанні

Руслан Сорока 12 січня 2023 18:57

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про цифровий контент та цифрові послуги: що він змінює?

Руслан Сорока 12 січня 2023 18:14