Уряд оновив процедуру бронювання працівників: що зміниться з 1 грудня 2024 року
Кабмін 29 листопада ухвалив зміни до постанов №76 та №1332, що регулюють бронювання військовозобов’язаних працівників. Відтепер процедура стане доступною через портал «Дія» з 1 грудня 2024 року.
Відповідне рішення зʼявилося на сайті Мінекономіки України.
У підприємств буде час до 28 лютого 2025 року для оновлення статусу критичної важливості за новими обов’язковими критеріями.
Що змінюється?
Підписуйтеся на наші соцмережі
- Бронювання через «Дію»: усі заявки подаватимуться виключно онлайн, що усуває бюрократичні затримки. Паперові накази замінено електронною системою.
- Нові критерії критичності:Середня зарплата на підприємстві повинна бути не менше 20 тис. грн (2,5 мінімальних зарплат).
- Відсутність податкової заборгованості.
- Один із додаткових критеріїв — визначається відповідно до постанови №76 або регіональних/галузевих умов.
Для кого доступна процедура?
Бронювати військовозобов’язаних працівників зможуть:
- Органи державної влади та місцевого самоврядування.
- Компанії з державними контрактами в оборонній сфері.
- Критично важливі підприємства для економіки чи життєдіяльності населення, зокрема в енергетиці, транспорті, зв’язку, охороні здоров’я тощо.
Як це працюватиме?
-
1
Критичні підприємства можуть бронювати нових працівників або продовжувати бронювання чинних до 28 лютого 2025 року.
-
2
Підприємства, що оновили критичність: після підтвердження статусу можна буде бронювати працівників на строк до 12 місяців.
Якщо термін бронювання завершується 5 січня 2025 року, підприємство може продовжити дію для цих працівників, але не довше ніж до 28 лютого 2025 року. Після оновлення критичності можливо перебронювати їх на новий строк — до року.
Спрощення для бізнесу
- Достатньо декларативно підтвердити, що зарплата нового або чинного працівника становитиме не менше 20 тис. грн (без вимог до попередніх періодів).
- У разі подання недостовірних даних підприємство втратить статус критичного на 6 місяців.
Документи для оновлення критичності подаються до ОВА або профільного міністерства. Розгляд триває до 10 днів, після чого можна подавати списки працівників для бронювання через «Дію».