Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Вчені спрогнозували, куди впаде уламок китайської ракети

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
4 листопада 2022 2 хвилин читання

Очікується, що величезний шматок китайського космічного сміття впаде на Землю 4 листопада, але точно не знають, де і коли. За прогнозами, уламок загрожує мешканцям Північної і Центральної Америки, частини Африки та Австралії. 

Йдеться про уламки основного ступеня ракети Long March 5B вагою 23 тонни, який досяг орбіти Землі 31 жовтня після запуску третього й останнього модуля для китайської космічної станції Tiangong, повідомляє Space.

Аерокосмічна корпорація прогнозує повернення в атмосферу в п'ятницю о 7:20 за східним часом (11:20 за Гринвічем) плюс-мінус три години. У це велике вікно уламки загрожують мешканцям частини Північної Америки, майже всієї Центральної Америки, більшої частини Африки та частини південно-східної Австралії.

Частини китайських ракет падають на Землю не вперше. Основні ступені Long March 5B неконтрольовано падали під час усіх трьох попередніх запусків апарата, останній з яких відбувся у липні, коли ракета відправила модуль Wentian на Тяньгун.

Інші орбітальні ракети сконструйовані таким чином, що їхні перші ступені падають в океан чи на безлюдні території незабаром після старту або, як у випадку з Falcon 9 і Falcon Heavy від SpaceX, опускаються назад і можуть повторно використовуватися. 

Хоча більша частина корпусу ракети згорить в атмосфері, деякі великі уламки досягнуть землі, що ризиковано для людей та інфраструктури.

«Загальне емпіричне правило полягає в тому, що 20-40% маси великого об'єкта досягне Землі, але точне число залежить від конструкції об'єкта», — повідомляє Аерокосмічна корпорація у поясненні. А це від 5,5 до 9,9 тонн.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Топменеджер Xiaomi в Індії йде у відставку під час посилення регуляторного тиску

Катерина Колонович 4 години тому

Made in America: Тім Кук про нову еру виробництва мікрочипів для Apple

Катерина Колонович 11 годин тому

Apple може перенести частину виробництва iPad з Китаю до Індії

Руслан Сорока 6 грудня 2022 16:17

Вчені довели, що Марс все-таки не мертва планета

Катерина Колонович 6 грудня 2022 14:22

Телескоп «Габбл» зняв барвистий феєрверк, який залишила зірка після вибуху

Катерина Колонович 6 грудня 2022 10:40