Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

«Укроборонпром» створив «олівець» для розмінування

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
29 листопада 2022 2 хвилин читання

Фахівці одного з підприємств «Укроборонпрому» створили дослідний зразок виробу для пропалювання металу (ВПМ) SF-1. Зовнішньо він схожий на олівець. Такий «олівець» можна застосовувати для розмінування територій.

Завдяки його екзотермічній порошковій суміші пристрій ефективно пропалює металеві оболонки вибухонебезпечних предметів, приміром, боєприпасів. Це спричиняє вигорання вибухової речовини. Такий олівець можна застосовувати під час розмінування територій, повідомляє «Укроборонпром».

Розробники вже працюють над технологією дистанційного використання ВПМ SF-1 за допомогою безпілотних літальних апаратів, що доможе підвищити якість розмінування та збереже життя людей. Важливо, що пристрій безпечний у використанні.

Підприємство-розробник олівця є оператором протимінної діяльності в Україні та отримало сертифікат, який дає право здійснювати розмінування та інші операції з вибухонебезпечними предметами на території нашої держави.

Також підприємство Укроборонпрому має власний Центр гуманітарного розмінування, в якому працюють фахівці високого класу. З 2010 року Центр акредитований в ООН як постачальник послуг з протимінної діяльності та є партнером UNMAS, відповідної служби Організації Об'єднаних Націй.

Нагадаємо, що наразі підприємство «Укроборонпром» завершує розроблення нового багатоцільового безпілотника з дальністю 1 тис. км. Наприкінці року новий БПЛА буде готовий до виконання бойових завдань.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

«Майже з першого дня повномасштабної агресії у мене увімкнувся режим суперпродуктивності». Інтерв’ю з CEO Netpeak Group Артемом Бородатюком

Єлизавета Гогілашвілі 16 годин тому

Загроза ШІ для людства не менша за ядерну війну: лідери галузі об'єдналися для вирішення проблеми

Юлія Даниленко 19 годин тому

Дрони атакували москву: реакція рашистів та Заходу

Єлизавета Гогілашвілі 30 травня 2023 18:56

Мадонна з ПТРК та понад $2 млн допомоги Україні. Бліцінтервʼю з творцем Saint Javelin

Юлія Даниленко 30 травня 2023 09:21

Нічна атака на Київ 30 травня: що відомо

Ганна Гілова 30 травня 2023 08:44