Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

UKR.NET розповів про причини блокування та процес розблокування домену

Богдан Камінський
Богдан Камінський
8 березня 2024 3 хвилин читання

В ніч на 7 березня реєстратор доменних імен Network Solutions заблокував домен ukr.net на вимогу російського олігарха Станіслава Кондрашова та компанії Telf AG.

Стрічка новин UKR.NET та електронна пошта @UKR.NET стали недоступні о 01:35 за київським часом. За даними реєстратора, блокування відбулося через наявність на порталі трьох матеріалів, публікацію яких заборонив Вищий суд штату Каліфорнія округу Лос-Анджелес 23 січня 2024 року. 

З другої години ночі команда УКРНЕТ намагалася з’ясувати обставини блокування. 

Одразу підключився один із власників бізнесу, підприємець із Силіконової долини
УКРНЕТ

UKR.NET звернувся до посольства України в США через блокування домену

До 05:30 ранку за київським часом один з власників UKR.NET вів комунікації зі службою підтримки реєстратора. Згодом він знайшов та залучив до вирішення питання керівництво компанії.

Вже по закінченню робочого дня у Флориді, США, реєстратор повідомив про юридічні підстави для блокування домену UKR.NET. Тому далі потрібна була юридична команда, яка змогла підключитися наступного робочого дня. 

Щоб найскоріше розв’язати проблему власник компанії звернувся до пані посла України в США Оксани Маркарової. 

Пані Оксана відреагувала блискавично — як тільки почався її робочий день, вона пообіцяла надати будь-яку можливу допомогу та підтримку, яка в компетенції Посольства, й одразу запросила всю інформацію та почала діяти
УКРНЕТ

Про інцидент повідомили корпорацію з управління доменними іменами та IP-адресами ICANN. Тим часом РНБО, Мінцифри, СБУ, національні реєстратори та ЗМІ активно привертали увагу людей, урядових, галузевих та громадських організацій в Україні та США. 

Як розблокували UKR.NET

З початком нового робочого дня в США, о 16:15 за Києвом, представник реєстратора проінформував, що проблему вивчають. Вже за пів години блокування зняли.

Посольство України в США очікує на другу відповідь від компанії щодо аналізу причин блокування UKR.NET, щоб уникнути повторення подібного в майбутньому. 

Команда УКРНЕТ впевнена, що розблокування досягли завдяки спільним зусиллям. Компанія подякувала всім небайдужим за підтримку.

Наша сила завжди була і буде в єднанні! Це надихає працювати надалі задля мільйонів інтернет-користувачів, створюючи з великою любов’ю українські інтернет-сервіси
УКРНЕТ

Раніше SPEKA писала, що домен UKR.NET заблокував американський суд.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як повʼязані біткоїн та зайнятість у США?

Павло Осадчук 13 червня 2024 17:45

Ukrainian TechComms Days 2024 — починається зворотний відлік!

Ольга Топольська 13 червня 2024 11:11

Кабмін дозволив бронювати військовозобовʼязаних у «Дії»

Максим Красіков 8 червня 2024 12:30

Автор першого кольорового знімку з Місяця Вільям Андерс загинув в авіакатастрофі

Максим Красіков 8 червня 2024 11:09

Голосовий робот: майбутнє бізнес-комунікацій

Анна Старкова 7 червня 2024 09:35