Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Україну на Web Summit 2022 представлять 24 стартапи. Серед них Awesomic, Choice31, Keiki, Releaf Paper

Христина Коновалова
Христина Коновалова journalist, editor
15 вересня 2022 4 хвилин читання

Україна вдруге відкриє власний павільйон на Web Summit 2022. Нашу країну представлять 24 команди, яких відібрали зі 100 охочих. Захід відбудеться 1-4 листопада на Altice Arena у Лісабоні.

Web Summit відвідають представники IT-галузі зі 170 країн, серед учасників форуму такі техногіганти, як Apple, Google, Microsoft, Binance, Amazon та інші. Торік зібралося приблизно 40 тис. людей, цього року кількість відвідувачів може сягнути 80-100 тис. 

Саме такі оцінки Web Summit 2022 прозвучали під час ознайомчого брифінгу, що відбувся 14 вересня в Unit City. Speka розповідає, які інноваційні ідеї представить Україна у Лісабоні та чому цей форум важливий для нашої країни.

IT-галузь: валюта та податки

ІТ-спільнота підтримує українську економіку навіть під час повномасштабної війни.

"До 24 лютого українське IT було на піку свого розвитку. А минулий рік, напевно, був одним з найуспішніших. Оскільки тоді галузь отримала понад $7 млрд доходу від експорту послуг та 4% ВВП України. За воєнних реалій IT-компанії змогли швидко адаптуватися: більш ніж 80% компаній вдалося зберегти майже 100% своїх контрактів", — розповідає заступниця міністра цифрової трансформації Валерія Іонан.  

За її словами, сьогодні IT-сектор виконує два важливих завдання для української економіки: забезпечує регулярні валютні надходження та сплачує податки. «Ми називаємо IT-підприємців воїнами економічного фронту», — ділиться Валерія Іонан.  

Вона впевнена, що саме диджитал допоможе Україні якнайшвидше відбудуватися після війни. Але щоб вона дійсно стала новим цифровим тигром, важливо не тільки забезпечити ефективну співпрацю держави та бізнесу в технологічній галузі, але також активно знайомити світ з інноваційними ідеями українських IT-компаній. 

"Web Summit надає можливість розповісти світу про те, що в Україну варто інвестувати, з нами важливо співпрацювати", — резюмує Іонан.

Промоція, інвестори та клієнти

Web Summit дійсно допомагає нашій країні розвивати IT-галузь. У цьому переконалися українські команди, що були учасниками торішнього форуму. 

"Ми запитали команди: "Які результати вашої поїздки?". Абсолютно всі підтвердили, що залучили нових клієнтів. Половина з них отримала потенційних інвесторів. А головне, що ми отримали дуже потужну промоцію", — розповідає директор Українського фонду стартапів Павло Карташов.

Цьогоріч заявки на участь у Web Summit подали 100 українських стартапів, з яких відібрали 24. Вісім із них отримають додаткове фінансування на покриття видатків. 

"Ми хочемо, щоб весь світ знав Україну як технологічну державу, що має багато інновацій та талановитих людей. Тому треба показувати наші команди та їхні рішення", — запевняє Карташов.  

Хто саме представлятиме Україну на Web Summit

Компанія Releaf Paper виготовляє папір з опалого листя — до 5 тис. тонн на рік. Основний виробничий майданчик розташований у Луцьку. Продукції Releaf Paper — папір, сумки для покупок, картон, пакування для їжі, гофрокоробки. 

Українці виробляють папір з опалого листя Українці виробляють папір з опалого листя

Команда Keiki від Genesis розробляє застосунки для дітей 2-6 років. Застосунки компанії 20 мовами вже завантажили понад 5 млн користувачів. 

Діти можуть гратися та вчитися

Стартап Awesomic допомагає компаніям знаходити перевірених дизайнерів та отримувати дизайн-результати протягом 24 годин. 

Клієнт може отримувати креативи за фіксований платіж Клієнт може отримувати креативи за фіксований платіж

Команда Misu створила застосунок для моніторингу здоров'я. Програма вимірює показники людини кожні 15 хвилин. Ці дані можна передавати лікарю, щоб запобігти критичним станам. Також команда розробила розумний браслет Misu Watch, що зможе попередити про ризики хвороб серця. 

Програма постійно стежить за станом здоров'я Програма постійно стежить за станом здоров'я

Choice31 від Netpeak — онлайн-університет, де можна вивчитися на PPC-, ASO- чи SEO-фахівця.

Лекція триває 18 хвилин Лекція триває 18 хвилин

 

 

 

 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Військові облігації, пільгова іпотека та автоматизація соцсфери: «Дія» готується до розширення функціоналу

Ірина Маринюк 23 вересня 2022 16:50

Кіберскладова цієї війни важлива: в Україні розробляють стратегію кібербезпеки

Ірина Маринюк 23 вересня 2022 15:16

Данський інвестиційний фонд Seier Capital виділив 10 млн євро для українських стартапів

Вадим Добровольський 20 вересня 2022 20:15

Краще астрономічне фото, фонд для українських стартапів та нові функції у YouTube. Ранкова SPEKA

Олександр Тартачний 17 вересня 2022 11:15

Про бронювання та мобілізаційні завдання, перереєстрацію, релокацію та інші юридичні болі ІТ-компаній

Катерина Венжик 16 вересня 2022 17:34