Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Українсько-польські розробники AmoHive відкриють під Києвом першу у світі IT-пасіку

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
24 січня 2023 2 хвилин читання

Сьогодні смартвулики виробництва AmoHive використовують у всьому світі. Проте це буде саме постійно діюча пасіка, на якій навчатимуть дітей за оригінальним напрямом — інформатика та бджільництво. 

Нещодавно стартап переміг у конкурсі під егідою ООН та Міністерства закордонних справ Польщі зі створення ІТ-пасіки, де використовують лише смартвулики. Як стверджує команда AmoHive, управління такою пасікою відрізняється від управління традиційною пасікою більшим охопленням та своєчасною поінформованістю бджоляра і власника землі, на якій запилюються рослини. Управління стає ефективнішим, бджоляр може точніше планувати роботу пасіки, а власник земель може контролювати ефективність запилення, силу бджолиної родини та загалом оцінити ефективність послуги, яку надають йому бджолярі, повідомляє Seeds.

Смартвулики від AmoHive. Фото: Seeds Смартвулики від AmoHive. Фото: Seeds

AmoHive підписала умову про співпрацю з масштабним проєктом The World Bee Project. Це перша приватна ініціатива у світі, яка використовує штучний інтелект і новітні технології для моніторингу запилювачів і біорізноманіття з глобальної точки зору, а також пошуку довгострокових рішень, які принесуть користь як природі, так і людям.

Окрім того, команда AmoHive перемогла у конкурсі European Bee Award у номінації «Інноваційні та технологічні рішення». Грошовий приз витратять на розвиток смартбджільництва. AmoHive хоче провести кілька конкурсів для студентів та фахівців у номінаціях «Найкраще інноваційне рішення у смартбджільництві», «Найкращий проєкт наукових досліджень на смартпасіці» та «Найкращий навчальний курс смартбджільництва». Частину виграних коштів розробники планують використати на преміювання переможців, а також на підтримання бджолярів, що постраждали від війни. Час та проведення конкурсів оголосять додатково.

Нещодавно повідомлялося, що Міністерство сільського господарства США схвалило першу в історії вакцину для медоносних бджіл. Препарат може захистити бджіл від американського гнильця — бактерії, що спустошує цілі колонії.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Стало відомо, які українські стартапи поїдуть на Startup Grind Global 2023 у Кремнієву долину

Руслан Сорока 21 березня 2023 18:46

Романтичні стосунки із ШІ, етичність його використання та інструменти для планування кар'єри: тиждень у «Спільноті»

Владислав Миронович 19 березня 2023 17:00

Український VR-стартап Aspichi залучив $500 тисяч інвестицій

Катерина Колонович 16 березня 2023 11:50

MWC2023: фандрейзинг у нових світових  реаліях

Владислав Миронович 14 березня 2023 17:45

Платформа цифрового одягу DressX, яку створили українки, залучила $15 млн

Руслан Сорока 14 березня 2023 17:35