Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Український AI-стартап Osavul залучив $1 млн інвестицій

Кіра Іванова
Кіра Іванова Редакторка новин The Page/SPEKA
3 травня 2023 3 хвилин читання

Українська AI-компанія Osavul залучила $1 млн від венчурного фонду SMRK. Стартап розробляє проєкти у галузі інформаційної безпеки, протидії дезінформації та аналізу інформаційного середовища.

Інвестиції спрямують на маркетинг та розвиток платформи, зокрема інтеграцію Large Language Models для поглиблення аналізу інформаційного середовища. 

Компанія планує вивести продукт на міжнародні ринки та налагодити співпрацю із закордонними компаніями та урядовими організаціями. Наразі пропонує три продукти:

  • CommSecure — платформа для оцінювання інформаційного середовища, виявлення та аналізу наративів, а також інформаційних загроз у медіасередовищі.
  • CIB Guard — модуль для аналізу скоординованої неавтентичної поведінки між акаунтами у медіа, месенджерах та соціальних мережах.
  • InfoOps — інтегрований сервіс, коли компанія і надає софт, і сама виконує завдання з аналітики та протидії дезінформації. Також відстежується динаміка поширення наративів, джерела та шляхи їх поширення.
Державні інституції та компанії потребують нових потужних технологій, щоб ефективніше протистояти загрозам, пов’язаним із дезінформацією
Дмитро Плєшаков, співзасновник та CEO Osavul
Такий вигляд має платформа AI-стартапу Osavul  Такий вигляд має платформа AI-стартапу Osavul 

Osavul допоможе спеціалістам із безпеки та комунікацій у державному секторі та політиці, бізнесі, некомерційних організаціях, агенціях з безпеки та PR-сфері виявити необхідну інформацію, виміряти та знайти шляхи протидії, якщо вони становлять загрозу.

Продукт від Osavul вже використовують Центр протидії дезінформації при РНБО України та українські відомства з сектору безпеки та оборони. 

Osavul заснували у березні 2022 року Дмитро Плєшаков та Дмитро Білаш. З початком повномасштабного вторгнення команда запропонувала на волонтерських засадах держорганам рішення з протидії дезінформації. На базі цього рішення команда створила першу версію Osavul. У 2023 році розробка компанії CIB research стала переможцем на 1991 media hackathon.

SMRK — український венчурний фонд, заснований у 2013 році, що фокусується на стадіях від Seed до Series B. Він надає інвестиції на суму від $500 тис. до $1,5 млн стартапам, які мають чіткий зв'язок з Україною та високий потенціал для позитивного економічного, соціального та екологічного впливу.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

ШІ прискорить відновлення ринку смартфонів

Артем Житкевич 10 годин тому

Уряд США змусив арабських інвесторів вийти з ШІ-стартапу Сема Альтмана

Артем Житкевич 11 годин тому

Apple випустила оновлення безпеки для iOS, iPadOS і macOS, які виправляють експлойт нульового дня

Богдан Камінський 12 годин тому

Майже 4800 акаунтів Facebook у Китаї видавали себе за американців, повідомляє Meta

Богдан Камінський 17 годин тому

Доступ до карток. Шість найпоширеніших шахрайських схем

Ганна Гілова 23 години тому