Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Український стартап Promin Aerospace планує перший тестовий політ ракети-автофага

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
12 грудня 2022 2 хвилин читання

Перший випробувальний політ надлегкої ракети, яка самознищується, від стартапа Promin Aerospace заплановано вже на початок наступного року. Якщо компані отримає дозвіл, запуск відбудеться у Дніпрі.

Стартап Promin Aerospace планує вже на початку наступного року провести перші випробування створеної за незвичайною технологією надлегкої ракети-автофага, яка з'їдає сама себе. Унікальний двигун під час польоту спалюватиме твердий паливний стрижень і одночасно буде корпусом. Це дозволить знизити масу ракети, потенційно збільшити масу корисного навантаження та знизити забруднення космічного середовища, повідомляє Spacenews.

За планом перший тестовий запуск має відбутися в Україні: ракету планують відправити на висоту близько 100 метрів. Правда, поки що невідомо, чи отримає компанія дозвіл на політ. Якщо ж їм відмовять, то, ймовірно, запуск перенесуть до Шотландії – у Promin є меморандум про порозуміння щодо запусків із шотландського космодрому.

Український аерокосмічний стартап Promin Aerospace було засновано у Києві на початку 2021 року. Незважаючи на повномасштабне вторгнення Росії в Україну, компанія продовжує працювати. «За останні 10 місяців ми провели багато досліджень, розробок та розвивали виробництво, а в серпні також найняли на роботу двох нових інженерів», — розповів співзасновник Promin Aerospace Михайло Рудомінський.

Науково-дослідна лабораторія Promin розташована у Дніпрі, який відомий своєю аерокосмічною історією і де розташовані такі гіганти, як «Південмаш» та конструкторське бюро «Південне». З метою безпеки співробітників місцезнаходження стартапу не розголошується. 

Замість запланованого на 2022 рік розширення штату Promin зосередилася над проектуванням завдяки отриманим інвестиціям. У стартовому фінансуванні було залучено 500 000 доларів від українського венчурного фонду QPDigital, а також отримано 100 000 доларів від Google у серпні цього року.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Де стартапу взяти гроші? Огляд грантових програм та акселераторів за квітень 2024 року

Анна Нагорна 6 годин тому

Цей день в історії: політ шатла «Колумбія» (STS-1)

Олександр Тартачний 9 годин тому

Seeds of Bravery розкажуть про інкубатори глибоких технологій 17 квітня

Богдан Камінський 11 квітня 2024 16:31

Платформа BAZAR: новаторська допомога українським іммігрантам у США

Анна Старкова 11 квітня 2024 14:20

Масштабне звільнення: стартап Chekr скорочує 32% працівників

Вікторія Рудзінська 10 квітня 2024 21:10