Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Український ШІ-стартап Byne залучив $325 тис. у раунді інвестицій

Богдан Камінський
Богдан Камінський
22 квітня 2024 3 хвилин читання

Український стартап Byne, який спеціалізується на створенні рішень із використанням великих мовних моделей (LLM), залучив $325 тис. інвестицій у раунді, очоленому одним із найбільших британських венчурних фондів.

Як розповів співзасновник компанії Борис Надикто, Byne розпочинався як волонтерський проєкт зі створення захищеної інфраструктури для розгортання LLM для Сил оборони України. Згодом стартап почав співпрацювати з ІТ-компаніями, допомагаючи їм із проєктами, які потребують експертизи в галузі штучного інтелекту.

Основним продуктом Byne є хмарна платформа у вигляді Docker-контейнерів з оптимізованими моделями LLM. Вона фактично є універсальним бекендом для застосунків на основі великих мовних моделей, реалізуючи різні архітектурні патерни у вигляді API.

Зараз в компанії працює шість осіб, але найближчим часом вона планує розширитися до 8-15 співробітників. Це стане можливим у разі підписання великих угод в оборонній сфері на Заході, зазначив Надикто.

Плани українського ШІ-стартапу Byne

Залучені інвестиції будуть спрямовані на розвиток продукту для команд продуктових компаній та створення партнерської програми для сервісних фірм, яким потрібен доступ до експертизи та рішень з розгортання LLM в корпоративному середовищі.

Довгостроковою метою Byne є стати першим постачальником розвідувальних рішень на основі ШІ з українським корінням для країн НАТО.

Стартап не планує продавати свої продукти в Україні, а натомість зосереджений на підтримці спільноти та безоплатній допомозі всім, кому вона потрібна. Зацікавлені команди можуть звернутися до Надикто у LinkedIn, щоб отримати доступ до платформи.

Що відомо про засновників ШІ-стартапу Byne

У студентські роки Борис Надикто приєднався до команди monobank, яка виводила продукт на зовнішні ринки. Потім він працював в у стартапі, що займався ультрашвидкою класифікацією тексту для виявлення небезпечного контенту на дуже великих платформах. Згодом його продали Amazon, де Надикто займався ШІ-стратегією.

Після початку повномасштабного вторгнення він зібрав команду волонтерів для створення захищеної ШІ-інфраструктури для військових. Згодом проєкт переріс у комерційний стартап Byne.

Другий співзасновник, Андрій Яковина, у віці 21 року став тімлідом в EPAM. Також він виграв конкурс Talents of Ukraine за інновації у сфері Edge AI-рішень.

Також серед засновників є Денис Будник. У 2022 році він закінчив Університет Бата у Великій Британії після чого працював у Volkswagen Group.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

DevOpsDays Ukraine: Let’s Talk Security відбудеться 4 та 5 червня в Києві

Ольга Топольська 27 травня 2024 14:20

Стартап Ілона Маска xAI залучив $6 млрд у раунді фінансування

Вікторія Рудзінська 27 травня 2024 09:46

У США набуває популярності криптоастрологія: чи це працює

Максим Красіков 25 травня 2024 15:30

Уряд запровадив 25%-й прибуток для виробників боєприпасів

Максим Красіков 25 травня 2024 14:00

Графіки відключень електроенергії на 25 травня 2024 року

Максим Красіков 25 травня 2024 12:30