Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Український фінтех-стартап Fairo залучив €2 млн інвестицій під час війни

Євген Муджирі
Євген Муджирі Випусковий редактор SPEKA
25 серпня 2022 3 хвилин читання

Залучення інвестицій стартапами під час війни — справа не з легких. Проте якщо інвестор вірить у потенціал України та перспективи розвитку підприємництва в країні, то все може скластися найкращим чином.

Гарний приклад — історія українського фінтех-стартапу Fairo, який розробляє сервіси управління фінансами та ведення бухгалтерії. Він залучив €2 млн від свого чинного інвестора Raiffeisen Bank International.

Команда розробила мобільний застосунок та запустила його в Україні у 2020 році, а зараз виходить і на ринки інших європейських країн. Цей раунд інвестицій піде на підтримку українського напрямку. 

«Під час перемовин з інвесторами команда Fairo робила акцент на показниках ринку, які за останні кілька місяців стабілізувалися, та позитивній динаміці IT-ринку в Україні», — кажуть у Fairo.

Згідно з результатами дослідження Українського фонду стартапів український ринок IT дійсно показав значне зростання у лютому 2022 року попри початок війни: єдиний місячний показник експорту був на 31% вище, ніж у січні 2022-го, що доводить неабияку стійкість галузі. А розвиток IT-сектору за останні кілька місяців дає всі підстави очікувати приблизно $1,96 млрд доходів від експорту на кінець третього кварталу 2022 року.  

«Fairo надає послуги цілодобово тисячам українських підприємців, і ми бачимо, що більшість уже адаптувалася до умов війни, перебралася у безпечні місця і готова продовжувати вести бізнес, потрібні лише українські фінтех-продукти. Наш чинний інвестор Raiffeisen Bank International знає всі поточні цифри ринку та проєкту, постійно на зв'язку від самого початку війни, бачить перспективу і вірить у проєкт. Тому ухвалив рішення зробити значну інвестицію в українську фінтех-індустрію під час війни. Завдяки цій підтримці ми зберегли всю українську команду», — коментує Андрій Гідулян, виконавчий директор Fairo. 

Засновники планують витратити основну частину залучених інвестицій на підтримку української команди та супроводження клієнтів-підприємців, при цьому продовжуючи вдосконалювати вже наявні сервіси.

Нагадаємо, Кремнієву долину, Лондон та Нью-Йорк визнали провідними місцями у світі зі створення та розвитку технологічних стартапів. Про це свідчать дані звіту Startup Genome, в якому оцінюють глобальні стартап-екосистеми.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як змінився світ та чого чекати далі. Тиждень у спільноті

Наталія Миронова 3 години тому

Іноземні ІТ-спеціалісти зможуть віддалено працювати в Україні

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 16:55

У світі дикого венчура. Штучний інтелект, контент-мейкери, та до чого тут інвестиції

Наталія Миронова 30 вересня 2022 16:48

У Львові стартувала ІТ Arena 2022. Сьогодні пітчать стартапи та чекають Халука Байрактара і Сергія Притулу

Юлія Даниленко 30 вересня 2022 10:29

У «Дія.Бізнес» відновили інвестменю приватизації та оренди держмайна

Вадим Добровольський 29 вересня 2022 15:38