Український Facebook та Instagram не модерують росіяни — Meta
Український сегмент популярних соцмереж контролює офіс Центральної та Східної Європи у Варшаві. Окрім співробітників контент перевіряє штучний інтелект.
Загалом питаннями безпеки у компанії опікуються 40 тис. людей, з яких 15 тис. рецензують контент. Їхні команди розташовані по всьому світу в різних часових поясах, відповіли у пресслужбі Meta на запит Forbes.
Регіональний офіс, що керує 28 країнами у Центральній та Східній Європі, зокрема в Україні, розташований у Варшаві. «Всупереч деяким міфам, у нас немає і ніколи не було модераторів, які працюють з Москви, — йдеться у відповіді. — У нас там також немає і ніколи не було офісу».
Підписуйтеся на наші соцмережі
Для перевірки вмісту постів і скарг користувачів компанія використовує поєднання ручної роботи та технологій штучного інтелекту. У цих командах є носії української мови, які добре знайомі з локальним контекстом. Український контент, який потребує мовної та культурної експертизи, перевіряють українські модератори.
У Meta також стверджують, що кількість скарг не вливає на рішення про видалення контенту. Якщо допис не порушує правил і стандартів соцмережі, навіть велика кількість скарг не призведе до бану.
На початку російського вторгнення в Україну Meta створила Центр спеціальних операцій (Special Operations Center). У компанії його називають ще однією лінією захисту від дезінформації, що дає змогу швидше видаляти контент, який порушує стандарти й правила спільноти.
Нагадаємо, що від початку повномасштабного російського вторгнення українські користувачі постійно скаржаться на модерацію у соцмережах. Пов'язані з війною та її наслідками сторінки й дописи у Facebook, Instagram, Twitter, TikTok та LinkedIn часто блокують або видаляють. Однак компанії не розкривають точних алгоритмів модерації.
Також Міністерство цифрової трансформації неодноразово заявляло, що працює над подоланням проблеми із блокування постів про військову агресію та російські злочини в Україні, однак наразі чіткого рішення немає.