Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Український Facebook та Instagram не модерують росіяни — Meta

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
21 грудня 2022 2 хвилин читання

Український сегмент популярних соцмереж контролює офіс Центральної та Східної Європи у Варшаві. Окрім співробітників контент перевіряє штучний інтелект.

Загалом питаннями безпеки у компанії опікуються 40 тис. людей, з яких 15 тис. рецензують контент. Їхні команди розташовані по всьому світу в різних часових поясах, відповіли у пресслужбі Meta на запит Forbes.

Регіональний офіс, що керує 28 країнами у Центральній та Східній Європі, зокрема в Україні, розташований у Варшаві. «Всупереч деяким міфам, у нас немає і ніколи не було модераторів, які працюють з Москви, — йдеться у відповіді. — У нас там також немає і ніколи не було офісу».

Для перевірки вмісту постів і скарг користувачів компанія використовує поєднання ручної роботи та технологій штучного інтелекту. У цих командах є носії української мови, які добре знайомі з локальним контекстом. Український контент, який потребує мовної та культурної експертизи, перевіряють українські модератори.

У Meta також стверджують, що кількість скарг не вливає на рішення про видалення контенту. Якщо допис не порушує правил і стандартів соцмережі, навіть велика кількість скарг не призведе до бану.

На початку російського вторгнення в Україну Meta створила Центр спеціальних операцій (Special Operations Center). У компанії його називають ще однією лінією захисту від дезінформації, що дає змогу швидше видаляти контент, який порушує стандарти й правила спільноти.

Нагадаємо, що від початку повномасштабного російського вторгнення українські користувачі постійно скаржаться на модерацію у соцмережах. Пов'язані з війною та її наслідками сторінки й дописи у Facebook, Instagram, Twitter, TikTok та LinkedIn часто блокують або видаляють. Однак компанії не розкривають точних алгоритмів модерації.

Також Міністерство цифрової трансформації неодноразово заявляло, що працює над подоланням проблеми із блокування постів про військову агресію та російські злочини в Україні, однак наразі чіткого рішення немає.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Threads додав швидке перемикання профілів у мобільних застосунках

Богдан Камінський 15 годин тому

Meta показала оновлений логотип Facebook

Юлія Мирська 21 вересня 2023 08:32

Meta закриває три гри для VR-гарнітури Oculus без пояснення причин

Артем Житкевич 19 вересня 2023 20:00

Метавсесвіт Meta Horizon Worlds став доступним на смартфонах і у вебверсії

Артем Житкевич 15 вересня 2023 20:47

Meta не планує додавати рекламу в WhatsApp

Богдан Камінський 15 вересня 2023 16:08