Українські зоологи відкрили новий вид пʼявок з Антарктики — фото
Українські зоологи Андрій та Сергій Утєвські відкрили новий вид антарктичних п'явок та зʼясували, що його предки мігрували з Антарктики в Арктику мільйони років тому, а потім знову повернулися в Антарктику. Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.
Вчені досліджували поширення паразитів риб – п’явок-пісциколід. Вони ретельно проаналізували їх зовнішню та внутрішню будову, а також ядерні та мітохондріальні гени.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Зʼясувалося, що новий вид належить до групи «платибделіни». Вони поширені в Арктиці й суміжних водах Атлантики та Тихого океану.
За словами вчених, це те саме, що знайти білого ведмедя в Антарктиці.
Спочатку риб'ячі п'явки виникли в морях навколо Антарктики, потім розповсюдилися Світовим океаном, досягли Арктики та проникли в прісні водойми Північної півкулі. Проте, пізніше предок нового виду знову повернувся до Антарктики.
Молекулярний годинник показав, що новий вид відокремився від своїх північних родичів близько 1,76 млн років тому під час плейстоцену, коли поверхня Землі сильно охолоджувалась.
Зоологи віднесли новий вид до нового роду Austroplatybdellina, що перекладається як «південна платибделіна». Повна офіційна назва нового виду — Austroplatybdellina prodiga, що в перекладі означає «блудлива південна платибделіна».