Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Українські хакери збирають дані про російських військових у «Книгу катів»

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
21 грудня 2022 4 хвилин читання

Київська ІТ-армія складає військовий каталог «Книга катів». Поширення новин про вторгнення серед росіян є ще однією метою діяльності IT-волонтерів України.

Члени ІТ-армії України, волонтерської групи комп'ютерників, збирають «Книгу катів» для каталогізації російських солдатів, які вбивають та катують українців, заявив міністр цифрової трасформації Михайло Федоров в інтерв'ю Bloomberg News.

Офіційні особи в Києві раніше повідомили Bloomberg, що вони документують імовірні російські хакерські атаки в рамках плану переслідування російських лідерів у міжнародному суді, «щоб усі зрозуміли, хто заходив в Україну і вбивав українців».

«Сучасні технології допомагають нам ідентифікувати російські військові злочини, як-от розпізнавання обличчя за допомогою штучного інтелекту, який декодує інформацію з публічних камер», — додав він.

Ці дані також допомагають приймати рішення на полі бою. Проте Федоров відмовився сказати конкретно, як хакерство керує прийняттям рішень.

Українська IT-армія атакує російські сервіси

ІТ-армія взяла на себе відповідальність за порушення роботи російських сервісів за допомогою кібератак з початку війни.

За словами Федорова, в одному випадку група волонтерів з IT Army «повністю» зламала RuTube, російську відеоплатформу, що належить компанії, афілійованій з газовим монополістом країни. Це призвело до перебоїв у роботі сайту на тиждень. 

«IT Army навіть вдалося зламати бейджі співробітників RuTube, щоб вони не могли потрапити в компанію», — сказав Федоров. 

IT-армія намагається донести правдиві новини до росіян

ІТ-армія також працює над донесенням новин про війну до громадян росії, де контрольовані державою ЗМІ продовжують описувати вторгнення як «операцію сил спеціального призначення».

«Для України дуже важливо доносити правду до росіян, боротися з пропагандою», – сказав Федоров. — Нам потрібно підірвати підтримку президента росії Володимира Путіна та тих, хто підтримує війну«.

Зауваження Федорова прозвучали після того, як підозрювані хакери, спонсоровані державою, здійснили серію кібератак на українську інфраструктуру перед наземним вторгненням 24 лютого. За словами Федорова, інциденти були спрямовані на те, щоб паралізувати роботу банків і державних сайтів, і, ймовірно, на їхню підготовку знадобилося від шести місяців до року. Щоб мінімізувати наслідки атаки, український уряд закрив сайти та додаток «Дія».

Український уряд готувався до кібератак місяцями

На той час українські чиновники місяцями готувалися до такої діяльності, сказав Федоров. Члени Альянсу попередили Київ про цифрові загрози для енергетичної інфраструктури, допомагаючи уряду досліджувати вразливі місця, які українці могли б виправити до того, як російські хакери почнуть діяти.

«Ми створили червону команду восени минулого року, а з листопада почали себе сканувати та атакувати, а також почали запроваджувати нові правила кібербезпеки», — додав він.

Ця робота продовжується. За словами Федорова, російські хакери атакували українську енергетичну інфраструктуру, діяльність якої збіглася з ракетними атаками, які мали на меті спричинити відключення електроенергії у країні. «Вони намагалися увійти в мережу», — сказав він, відмовившись надати подробиці з міркувань безпеки.

Нагадаємо, що за минулий місяць українська IT-армія заблокувала 900 онлайн-ресурсів росії. Серед ресурсів є декілька російських банків та онлайн-магазинів — «Центральний банк рф», «Альфа банк», Ozon тощо.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

ШІ закликав українців єднатись на шляху до Перемоги — відео

Богдан Камінський 7 годин тому

Анатолій Храпчинський про знищення А-50, готовність до F-16 та роль ударів БпЛА по росії

Олександр Тартачний 12 годин тому

У ЗСУ представили короткометражний фільм про 10 років війни для дітей — відео

Юлія Мирська 25 лютого 2024 15:53

Збройні сили України збили черговий літак А-50 окупантів

Сергій Коноплицький 23 лютого 2024 21:30

Рада у першому читанні підтримала європейський роумінг

Максим Красіков 23 лютого 2024 16:31