Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Українські інженери створюють технології для автопілота, що рятуватиме від аварій понад 50 тисяч людей щороку

GlobalLogic Ukraine
GlobalLogic Ukraine IT-компанія
7 жовтня 2022 4 хвилин читання

З 1 жовтня водії мають включати ближнє світло фар автомобіля за містом. Це допомагає додатково позначати транспортний засіб в умовах недостатньої видимості в осінньо-зимовий період. GlobalLogic нагадує про важливість дотримання ПДР та розповідає про розробки українських інженерів, що впливають на безпеку на дорогах.

Проблема дорожньо-транспортних пригод в Україні

У перші п'ять місяців 2022 року зафіксовано на 33,7% менше ДТП, ніж торік, повідомляє Патрульна поліція України. Це пов'язано зі зниженням інтенсивності дорожнього руху під час війни. Водночас до причин, що спричиняють аварії, додались зняті дорожні знаки та поява штучних перешкод на дорогах, що особливо небезпечно при поганій видимості. Загалом згідно зі статистикою близько 40% аварій на дорогах трапляються в темний час доби. 

При цьому, за повідомленням першого заступника начальника Департаменту патрульної поліції Олексія Білошицького, основною причиною ДТП на українських дорогах є так званий людський фактор. Наприклад, на перевищення безпечної та встановленої швидкості руху припадає 45% всіх ДТП з потерпілими, а на порушення правил маневрування — 20%. 

Технології, які допомагають зменшити кількість ДТП на дорогах

Інновації допомагають мінімізувати людські помилки, зокрема самокеровані автомобілі зменшать кількість ДТП більш ніж на 85% за даними компанії Zenseact. Широке впровадження таких технологій може врятувати від загибелі в автокатастрофах понад 50 000 людей щороку. Над втіленням цієї амбітної мети GlobalLogic та Zenseact працюють вже понад 5 років. 

Софт сучасного автомобіля містить понад 100 мільйонів рядків коду, це значно більше, ніж код всього ПЗ літака Boing 787, Великого адронного колайдера або соціальної мережі Facebook.

Програмувати авто – це велика відповідальність й українські інженери мають достатньо знань та практичних навичок, аби реалізувати такі багаторівневі проєкти. Технології, над якими ми працюємо, представлені у сучасних авто і їх уже можна зустріти на європейських та американських дорогах.
Роман Разуваєв, віце-президент GlobalLogic з інжинірингу

Інновації від українських інженерів

Інженери GlobalLogic працюють над інноваціями, що роблять водіння комфортнішим, а рух на автошляхах безпечнішим. Зокрема це:

  • Highway Pilot – автопілот, який дозволяє забезпечити автономне водіння частини щоденних поїздок швидкісним шосе. За допомогою простого натискання кнопки ця функція надає свободу зосередитися на інших справах, дозволяючи автомобілю рухатись самостійно.
  • Функцію екстреного гальмування, прискорення та маневрування Collision Avoidance. Вона допомагає водіям уникнути зіткнення за допомогою попередження або автоматичного екстреного гальмування, прискорення та маневрування. Вона забезпечує 5-зірковий рейтинг безпеки автомобілів в тестах NCAP.
  • Функцію контрольованого автоматизованого водіння Driver support. За допомогою неї автомобіль допомагає водієві в гальмуванні, прискоренні та маневруванні, одночасно підвищуючи комфорт та безпеку руху.
  • Функцію Connected Roadview для оцінки дорожніх умов, яка допомагає планувати маршрути й ділитись інформацією про стан дороги з іншими авто у режимі реального часу. Система детектує та картографує усі вибоїни, ділянки з ожеледицею чи обмежувачами швидкості, аварії та інші проблеми. Ця інформація передається іншим автомобілям, що підвищує безпеку подорожі, та допомагає планувати маршрут.

Щоб розповісти про внесок українських інженерів, GlobalLogic запустила кампанію «Make an impact beyond the code». Її мета – розповісти про справжній імпакт інженерів програмного забезпечення. Щоб відзначити внесок кожного розробника, GlobalLogic пропонує поділитися історією власного імпакту – це важливо, щоб якомога більше людей в Україні та світі дізнались про надзвичайно важливі речі, які творять українські інженери.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

«Мерседес» посеред шосе і що з ним робити: правила успішної спільної роботи з вендором

Владислав Миронович 10 квітня 2024 14:00

Minecraft — це не тільки розвага: як працює навчальна платформа Minecraft Education

Владислав Миронович 9 квітня 2024 13:30

Проєкти Open source для розробників: 7 суттєвих переваг і 4 незначні недоліки

IT-команда NIX 8 квітня 2024 19:00

Зв’язок шостого покоління: навіщо він потрібен та коли його чекати

Владислав Миронович 8 квітня 2024 14:00

LG Energy Solution втрачає прибутки через спад попиту на електромобілі

Вікторія Рудзінська 5 квітня 2024 12:37