Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Українська компанія Culver Aviation представила інноваційну систему моніторингу за обʼєктами за допомогою дронів: як вона працює

Євген Муджирі
Євген Муджирі Випусковий редактор SPEKA
7 вересня 2022 4 хвилин читання

Українська компанія Culver Aviation представила у Лас-Вегасі Menatir — інноваційну систему автоматизованого моніторингу за допомогою БпЛА.

Menatir дозволяє компаніям і держструктурам безперервно отримувати та обробляти інформацію з поверхні Землі в режимі реального часу.

Menatir — це мережа базових станцій у вигляді стандартних контейнерів з розміщеними всередині безпілотними літальними апаратами. Контейнери захищають літаки, забезпечують їхній запуск, посадку, виконання місії, а також заряджання та передання зібраних ними даних — і все це в автоматичному режимі.

Безпілотник для Menatir Безпілотник для Menatir

Menatir дає можливість комплексно спостерігати з повітря за будь-якими об'єктами в режимі реального часу 24/7/365. Тому система підійде для завдань пожежних, дорожніх, екологічних, комунальних та інфраструктурних служб. 

Незалежно від кількості базових станцій у мережі для керування Menatir потрібен лише один спеціаліст з будь-якої точки світу. Сервіс і техпідтримку забезпечує команда Culver Aviation. 

БпЛА для Menatir – інноваційної автоматизованої мережі повітряного моніторингу  БпЛА для Menatir – інноваційної автоматизованої мережі повітряного моніторингу 
«У нашого рішення немає аналогів за рівнем автоматизації та можливостями масштабування. Це новий підхід до роботи з БпЛА й даними. Бізнес і державні структури зможуть безперервно отримувати та обробляти інформацію в автоматичному режимі за мінімальної участі людини та ухвалювати правильні  управлінські рішення. З Menatir це на 30% дешевше, ніж з традиційними безпілотними комплексами та гелікоптерами», — розповідає Олександр Даниленко, CEO Culver Aviation і автор проєкту.

Яке спорядження можна встановити на дрон Menatir

Для проєкту компанія розробила унікальний БпЛА Menatir з вертикальним стартом і приземленням. На одному заряді безпілотний літак може пролетіти до 45 км в один бік і повернутися назад. Базова станція містить до 6 таких безпілотників. На БпЛА можна поставити один із таких типів корисного навантаження:

  • відеокамера;
  • відеокамера з тепловізором;
  • цифрова фотокамера;
  • мультиспектральна камера;
  • екодатчик;
  • будь-яке кастомне обладнання, яке відповідає заданим габаритам і масі.

Menatir можна використовувати для відеоспостереження будь-яких об'єктів у HD-якості, аерофотозйомки для створення ортофотопланів місцевості, спостереження за станом врожаїв, лісів, водойм, запобігання ландшафтним пожежам, аналізу стану якості повітря та інших завдань — у реальному часі за плановим розкладом чи за запитом.

Аналіз інформації з БпЛА Menatir штучним інтелектом Аналіз інформації з БпЛА Menatir штучним інтелектом

Базові станції з масштабуванням

Для охоплення великих територій систему можна масштабувати до будь-якої кількості контейнерів, які встановлюються так, аби перекривати зони досяжності один одного. Безпілотники зможуть вільно переміщуватися між станціями мережі, а для підльоту до будь-якої з точок охоплення буде потрібно не більше 20 хвилин. За несприятливої погоди у зоні одного з контейнерів або за форс-мажору зони перекриття дозволять підняти у повітря інший БпЛА та продовжити виконання завдання. 

Зібрані безпілотниками дані обробляє та аналізує спеціалізоване програмне забезпечення з елементами штучного інтелекту Drone Management System. Етапи виконання та результати польотних місій система відправляє користувачам мережі, зокрема, через мобільний застосунокдодаток. 

«Ми впевнені, що наша розробка зробить будь-яке середовище більш прозорим, а отже, і більш безпечним», — говорить Олександр Даниленко, CEO Culver Aviation. 

Нагадаємо, Speka розібралася, які види БпЛА воюють на боці України і які функції виконує кожен з них.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

IT-спільнота України хоче придбати для ЗСУ дрон Punisher за $70 тис.

Вадим Добровольський 27 вересня 2022 17:22

Конгрес доручив Пентагону пришвидшити постачання великих безпілотників Gray Eagle та Reaper для України

Юлія Даниленко 23 вересня 2022 09:36

Як працюють українські антидронові рушниці. Інтервʼю із засновником компанії Kvertus

Олександр Тартачний 13 вересня 2022 16:45

Які дрони «воюють» на боці України. Від тактичних до ударних БпЛА

Олександр Тартачний 7 вересня 2022 10:15

Смажені іранські «пташки», NFT від LG та флешмоб від MacPaw. Ранкова SPEKA

Олександр Тартачний 6 вересня 2022 08:48