Українки змінюють STEM: як пройшов форум «Разом заради змін» на Web Summit 2024
13 листопада на Web Summit у Лісабоні відбувся форум «Жінки у STEM: разом заради змін», організований українською STEM-екосистемою STEM is FEM. Захід став платформою для обговорення гендерної рівності, ментального здоров'я та підтримки жінок у STEM в умовах кризи.
Про що говорили на форумі «Жінки у STEM: разом заради змін»
На форумі відбулися дві панельні дискусії, де експертки та лідерки обговорили виклики, з якими стикаються жінки у STEM, особливо в умовах воєнного часу. Захід об’єднав понад 200 учасників, серед яких були представники міжнародних організацій, як-от Intellias, Bonzai AI, TA Ventures та інші.
Панельні дискусії: підтримка жінок у STEM і гендерна рівність
Підписуйтеся на наші соцмережі
Перша панель, «Через виклики до змін: вплив війни на роль жінок у STEM», була присвячена побудові спільноти жінок, що підтримують одна одну. Друга панель, «Стратегії гендерної рівності та психічне благополуччя активісток», порушувала питання менторства, гендерного розриву у фінансуванні стартапів і психологічної стійкості.
На форумі наголосили, що, попри збільшення кількості жінок в ІТ до 25% у 2024 році, гендерні стереотипи та нерівність в оплаті праці залишаються проблемою. Український підприємець Сергій Токарєв підкреслив важливість жіночих ініціатив для розвитку науки і технологій.
Що відомо про STEM
STEM is FEM — перша STEM-екосистема в Україні, яка обʼєднує організації, людей та ідеї, що взаємодіють для популяризації освіти та карʼєри в галузях науки, технології, інженерії та математики. У 2023 році Міністерство закордонних справ України нагородило проєкт званням «Почесний амбасадор України у сфері науково-освітньої дипломатії». STEM is FEM був ініційований українським ІТ-підприємцем та співзасновником інвестиційної групи Roosh Сергієм Токарєвим.