Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Україні варто готуватися до нової фази кібервійни з росією — Politico

Максим Красіков
Максим Красіков Редактор стрічки новин
26 лютого 2023 3 хвилин читання

Минулого тижня група аналізу загроз Google заявила про «високу впевненість» у тому, що москва «збільшить кількість підривних і руйнівних атак» у 2023 році, якщо війна фундаментально зміниться на користь України. Про це пише Politico.

Також цього місяця компанія Recorded Future спрогнозувала, що російські кіберзлочинці «майже напевно» підтримають наступний великий військовий поштовх росії проти України.

«Ми вступаємо в нову фазу війни. Незважаючи на всі успіхи, яких досягли захисники, зупиняючи російські кібератаки, ГРУ (Головне розвідувальне управління РФ) дуже наполегливе», — сказала експертка з аналізу технічних загроз у компанії Mandiant, що належить Google, Габбі Ронконе.

За її словами, інші хакерські групи кремля також продовжують становити загрозу для України.

Поновлення кібернаступу може також поширити війну на регіони України, які оосія не змогла взяти за допомогою фізичної сили, поглиблюючи конфлікт навіть тоді, коли Київ посилює свою армію новим озброєнням від країн НАТО. Масштабні кібератаки можуть навіть перекинутися на союзників Альянсу.

Наразі Україна досягла кращих результатів, ніж очікувалося. Хоча російський уряд і кіберзлочинні угруповання неодноразово атакували Україну в 2022 році — від урядових установ до телевізійних станцій і енергетичних підстанцій, країна запобігла багатьом з цих атак і змогла швидко відновитися після інших.

Побоювання, що росія виведе з ладу українську енергосистему або відключить військові комунікації, не справдилися. Однак у рф були місяці, щоб підготуватися, навчитися і переглянути свою стратегію.

На думку старшого наукового співробітника Центру стратегічних і міжнародних досліджень Джона Бейтмана, проблеми росії протягом року могли бути наслідком нездатності належним чином укомплектувати або підготувати свої кібервійська. Але оскільки війна триває, росія має час на адаптацію, пояснив експерт.

росія може компенсувати ці недоліки «короткими серіями інтенсивних кіберобстрілів», правильно розрахованими за часом і належним чином скоординованими з кінетичними атаками. За словами Бейтмана, кібероперації можуть мати справді значні наслідки.

Нагадаємо, що 9 травня хакери зламали російські супутникові канали. Завдяки цьому на каналах рф з'явилися повідомлення про воєнні злочини росії: «На ваших руках кров тисяч українців та сотень їхніх убитих дітей. ТБ та влада брешуть. Ні війні».

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Графіки відключення електроенергії на 22 червня

Вікторія Рудзінська 3 години тому

Угода росії та КНДР: як це вплине на Україну та постачання зброї

Олександр Тартачний 3 години тому

DevOps-курси за донати війську: як працює ініціатива «Навчання за донат»

Аліна Баля 8 годин тому

Нові бомби атакують Україну: росія вперше використала ФАБ-3000

Владислав Паливода 12 годин тому

Які бізнеси почали виробляти відновлювану енергію — інфографіка

Вікторія Рудзінська 20 червня 2024 20:40