Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Українців планують забезпечити сталим зв'язком від Starlink, який не залежить від відключення електроенергії

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
1 листопада 2022 2 хвилин читання

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, що в умовах постійних атак на енергетичну систему країни керівництво планує зробити такі місця, де звʼязок буде забезпечений за будь-якої ситуації за допомогою Tesla Powerwall і Starlink.

Без світла у деяких регіонах не працюють і вежі мобільного звʼязку, і провайдери фіксованого інтернету. Зрозуміло, яка ситуація в кожного провайдера, скільки генераторів та акумуляторів вони купують та як їм допомогти, повідомив Федоров в інтерв'ю Forbes.

«Хочемо забезпечити країну залізобетонними місцями для звʼязку за будь-якої ситуації. Зокрема, розглядаємо використання Tesla Powerwall, Starlink, щоб такі точки публічного звʼязку були в Україні і працювали незалежно від роботи енергомережі», — розповів міністр.

Поки що невідомо, скільки буде таких точок доступу. Зараз роблять кілька тестових спотів публічних точок Wi-Fi, щоб подивитися, як вони працюють, а після цього будуть масштабувати. Частина партії з 1570 терміналів від польських колег, які зараз у дорозі, піде на цей напрям. Частина поїде на залізницю, решта — на обʼєкти соціальної інфраструктури та для потреб військових.

За словами Маска, в Україну вже поставили 25 300 терміналів супутникового зв'язку Starlink.

Нагадаємо, що SpaceX продовжить надавати Україні супутниковий звʼязок Starlink безкоштовно. Про це заявив мільярдер Ілон Маск після того, як вимагав від Пентагону оплатити послуги компанії для Києва.

Раніше Маск заявив, коментуючи відмову фінансувати супутниковий звʼязок Starlinkв Україні, написав у Twitter, що просто прислухається до рекомендації експосла України у Німеччині Андрія Мельника «піти на*уй» (дослівно fuck off).

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Україна увійшла до GovTech-об'єднання в ЄС

Ганна Гілова 27 травня 2023 14:06

Всевидюще око. Як війна змінила світову супутникову індустрію

Юлія Даниленко 18 травня 2023 09:01

SpaceX запустив на орбіту нову партію супутників Starlink

Максим Красіков 12 травня 2023 11:26

Starlink зробив термінали невразливими до засобів РЕБ

Ольга Горбенко 10 травня 2023 18:55

Супутники Starlink роблять Землю більш помітною для інопланетних цивилізацій

Ганна Гілова 9 травня 2023 14:07