Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Українці досі користуються російськими застосунками для особистих фінансів

Назарій Присяжнюк
Назарій Присяжнюк Журналіст SPEKA
27 вересня 2023 3 хвилин читання

App Store та Google Play налічують понад 1 тис. застосунків для обліку персональних фінансів, з них майже 100 популярні в Україні. Saldo Apps та ASObot зібрали інформацію про походження, кількість завантажень та доходи сотні застосунків цієї категорії. 

SPEKA розповідає, скільки серед популярних фінзастосунків насправді російські, яких із них варто остерігатися та скільки українці витратили на застосунки розробників з рф.

Половина фінансових застосунків в Україні — російські

За оцінками експертів, українці від початку повномасштабного вторгнення заплатили більш ніж $250 тис. застосункам країни-терористки.

Частка завантажень російських фінансових застосунків в Україні<br> Частка завантажень російських фінансових застосунків в Україні

Це сталося через те, що більшість російських застосунків для обліку особистих фінансів мають або українську локалізацію, або інтеграцію з українськими банками. 

Українці віддають росіянам персональні дані та ще й гроші

Проблема російських застосунків в Україні ще й у тому, що окрім грошей, українці добровільно передають їм свої персональні дані. Згідно з федеральним законом росії 152-ФЗ «Про персональні дані», персональні дані користувачів російських програм повинні зберігатися на території росії та оброблятися федеральними органами державної влади.

Яка частка доходів припадає на російські фінансові застосунки в Україні<br> Яка частка доходів припадає на російські фінансові застосунки в Україні

Якщо російські розробники не виділили окремі сервери поза межами росії для зберігання даних українців, це може означати, що всі дії українських користувачів, зокрема донати на ЗСУ, фіксуються на території росії.

Коли я побачив, що з початком повномасштабного вторгнення українці не стали менше завантажувати російські застосунки і не припинили платити російським розробникам, то припустив, що українці просто не знають про походження тих застосунків. Тому вирішив зробити памʼятку, яка б нагадувала українцям хто є хто»
Радомир Новкович, CEO Saldo Apps<br>

Які фінансові застосунки є російськими

Компанії Saldo Apps та ASObot створили пам’ятку з російськими фінансовими застосунками. З її допомогою користувачі зможуть визначити небезпечні застосунки та уникнути передання їм своїх коштів та персональних даних.

Найпопулярніші російські фінансові застосунки в Україні<br> Найпопулярніші російські фінансові застосунки в Україні

Серед 16 найбільш популярних російських застосунків в Україні команда розробників називає «Манібокс», Money manager, CoinKeeper, Zenmoney, «Журнал витрат».

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Google назвала найкращі програми та ігри 2023 року

Артем Житкевич 30 листопада 2023 07:00

Google запустила оновлений магазин застосунків та розширень Chrome Web Store

Артем Житкевич 21 листопада 2023 23:30

Spotify платить значно меншу комісію Google через секретну угоду

Богдан Камінський 21 листопада 2023 13:58

Три агенції Netpeak Group увійшли у 10% найкращих компаній конкурсу Clutch Global

Юлія Мирська 17 листопада 2023 12:53

Google заплатила $8 млрд Samsung, щоб Google Play використовувся за замовчуванням

Артем Житкевич 15 листопада 2023 07:00