Україна входить до шістки країн з найвищим рівнем споживання піратського контенту
Україна опинилася серед шести лідерів у світі за рівнем споживання піратського контенту, поступаючись лише США, Індії, росії, Великобританії та Канаді, повідомляє UA Blocklist. Одним з основних факторів, що впливає на таку ситуацію, є велика популярність піратських ресурсів, зокрема сайтів на кшталт UAKino, Filmix та Rezka.
Які найпопулярніші сайти в Україні?
Згідно з аналітикою Similarweb, на початок грудня 2024 року, серед найбільш відвідуваних сайтів в Україні, сім із 50 найбільш популярних ресурсів займають піратські платформи. Цікаво, що перші два місця в цьому рейтингу займають Google та YouTube, а на третьому — піратський сайт UAKino, з 122 мільйонами відвідувань на місяць.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Чому українці обирають піратський контент?
Основними причинами такого високого попиту на піратський контент українці називають високу вартість підписок на легальні стримінгові сервіси та обмежений доступ до контенту, а також доступність контенту на піратських сайтах, що не потребують оплат і пропонують різноманітні дубляжі. Проте багато хто також зазначає, що основною проблемою є легкість доступу до піратських сайтів, де люди не усвідомлюють усіх наслідків порушення авторських прав.
Як Україна бореться з піратством?
В Україні боротьба з піратським контентом здійснюється відповідно до чинного законодавства. Однак, блокування сайтів не дає значного ефекту, адже піратські ресурси швидко змінюють домени, щоб обійти блокування. Окрім того, Україна приєдналася до міжнародної платформи WIPO ALERT Database, що дозволяє заблокувати можливість монетизації піратських сайтів через рекламу.
Законодавчі ініціативи щодо боротьби з піратством набирають популярності у світі, і в Україні з'являються перші сигнали про відповідальність споживачів піратського контенту. Так, у квітні 2023 року користувачі супутникових терміналів Starlink отримали попередження за завантаження піратських фільмів, а за повторне порушення загрожує блокування доступу.
Ситуація з піратським контентом у світі залишається складною, і для вирішення цієї проблеми потрібна комплексна робота як із законодавчим регулюванням, так і з усвідомленням користувачами важливості підтримки легальних платформ.