Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Україна на крок ближче до запровадження міжнародного автоматичного обміну інформацією

Валерій Моісєєв
Валерій Моісєєв Економіка
28 серпня 2022 2 хвилин читання

Державна податкова служба (ДПС) приєдналася до Багатосторонньої угоди компетентних органів щодо автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки (Multilateral Competent Authority Agreement on Automatic Exchange of Financial Account Information, CRS).

Перший обмін інформацією запланували на вересень 2024 року за 2023 календарний рікповідомив Мінфін.

Мінфін вважає, що це приєднання сприятиме створенню більш прозорого податкового середовища та підвищенню іміджу України як надійного та рівноправного партнера у міжнародних інформаційних податкових відносинах.

"Систематизований аналіз інформації, що отримує ДПС від іноземних компетентних органів, є важливим інструментом контролю за своєчасністю та повнотою декларування активів та доходів, що підлягають оподаткуванню, для виявлення незадекларованих активів і доходів та боротьби з ухиленням резидентів України від сплати податків", — наголосили у відомстві.

Приєднання до CRS є необхідною, проте недостатньою умовою для запровадження автоматичного обміну інформацією. Такий обмін стане можливим лише після ухвалення Україною законодавства, потрібного для імплементації Загального стандарту звітності CRS, проходження перевірок Глобального форуму ОЕСР щодо дотримання вимог відповідних стандартів, забезпечення технічної спроможності Держподаткової служби здійснювати такий обмін інформацією та виконання інших умов, визначених у розділі 7 угоди CRS.

Для повного та своєчасного виконання необхідних кроків Міністерство фінансів координує та забезпечує реалізацію підготовчих етапів.

Зокрема, Мінфін розробив законопроєкт із правками до Податкового кодексу та інших законів про імплементацію міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки, який спрямують Кабміну для подальшого подання до Верховної Ради.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Patreon змусить підписників на українських авторів додатково сплачувати ПДВ

Євген Муджирі 9 вересня 2022 09:59

Як відкрити благодійний фонд. Коротка інструкція

Олександр Тартачний 11 серпня 2022 09:00

Українці за кордоном: що треба знати про податки? Пояснення юриста

Роман Судольський 12 липня 2022 13:30

В Україні запустили сервіс онлайн-бронювання курсу валют

Олександр Кульбачний 30 червня 2022 15:02

«Українці навчилися жити і працювати під час війни. Це наше головне економічне досягнення» — Роман Шеремета, очільник American University Kyiv

Катерина Венжик 28 червня 2022 15:20