Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Україна локалізувала виробництво вузлів для хорватських машин розмінування DOK-ING

Кіра Іванова
Кіра Іванова Керівниця новинної редакції The Page/SPEKA
8 січня 2025 2 хвилин читання

Українська компанія «A3tech-Україна» вже виробляє деталі для машин розмінування хорватської фірми DOK-ING, рівень локалізації перевищив 10%, повідомили у Міністерстві економіки України

Випробування першої локалізованої машини DOK-ING в Україні пройшло ще навесні, нагадав заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний. Власне виробництво деталей дозволило швидко відремонтувати кілька машин MV-4 та MV-10. Ба більше, після підриву  в полях складний ремонт легкої машини MV-4 зайняв лише 12 днів. Це у рази швидше, ніж за умов очікування комплектуючих із Хорватії.

«A3tech-Україна», український партнер DOK-ING, цьогоріч зібрала 8 важких машин MV-10 та відремонтувала 10 одиниць техніки. Це дозволило саперам оперативно повернутися до роботи на відремонтованих машинах.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Як локалізація впливає на вартість машин для розмінування 

Виготовлення деталей в Україні здешевило вартість обслуговування машин розмінування. Наприклад, молоток для робочого валу, який виробляє «A3tech-Україна», майже вдвічі дешевший за хорватський аналог. Для однієї машини таких молотків потрібно близько 50. Завдяки цьому ДСНС заощадила 30% бюджету на закупівлю запчастин – близько 5 млн грн, уточнив директор компанії «A3tech-Україна» Марат Мінц.

DOK-ING і Україна розширюють співпрацю

Станом на січень 2025 року в Україні використовують понад 50 машин DOK-ING, зокрема 20 машин MV-10, які восени були передані ДСНС від міжнародних партнерів. Восени 2024 року хорватська компанія DOK-ING відкрила своє представництво в Україні, щоб сприяти обміну досвідом і технологіями та прискорити процес розмінування.

Важка машина для розмінування DOK-ING MV-10. Фото — ДССТ України Важка машина для розмінування DOK-ING MV-10. Фото — ДССТ України

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як RTK-технології допомагають розмінуванню України

Павло Бартос 4 грудня 2024 15:03

Стало відомо, скільки територій вдалося розмінувати українським саперам у листопаді 2024 року

Владислав Паливода 3 грудня 2024 09:57

Сертифікація операторів протимінної діяльності стане доступною через Дію

Павло Бартос 26 листопада 2024 19:07

Broswarm прискорює розробку сенсора X-Ray Eagle для України

Вікторія Рудзінська 5 листопада 2024 17:07

ШІ та агродрони Фундації «Поступ» допомагають розміновувати Харківщину

Вікторія Рудзінська 28 жовтня 2024 21:44