Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Uberleaks, «Нейропікассо» та мільярд хакнутих китайців

Роман Судольський
Роман Судольський Головний редактор SPEKA
14 липня 2022 5 хвилин читання

Найбільший витік персональних даних в історії Китаю, нарис про нейромережу DALL-E від New Yorker, а також масштабне розслідування про Uber часів Тревіса Каланіка. SPEKA обрала три найцікавіші лонгриди тижня на тему високих технологій із провідних західних медіа.

Uber files: про що журналісти дізналися з масштабного зливу даних

У руках журналістів The Guardian опинився архів зі 124 тис. внутрішніх документів Uber. Вони охоплюють період від 2013 до 2017 року, коли компанією керував Тревіс Каланік. Документи злив один із лобістів Uber Марк Макганн, який нині звинувачує компанію у порушенні законів багатьох країн. Редакція The Guardian поділилася архівом з колегами із 40 видань, тож найближчим часом на нас чекає багато цікавого про одну з найгучніших технологічних компаній сьогодення.

Каланік і без того був відомий як бізнесмен, що не гребує «сірими» методами ведення бізнесу та конкурентної боротьби. Документи вкотре доводять це. Стратегія Uber в означені роки полягала в тому, щоб запускати сервіс у країнах, де подібні сервіси не мали легального статусу, а вже потім схиляти політиків до зміни законодавства. Каланік вважав, що ризики такої стратегії менші за винагороду, яку приносила першість на ринку.

Масштаби лобізму Uber вражають. Компанія не розмінювалася на роботу з рядовими чиновниками, а працювала напряму з тодішнім міністром економіки Франції Макроном, тодішнім віцепрезидентом США Байденом, прем'єр-міністрами канцлером Великої Британії та іншими державними діячами найвищого рівня.

Також журналісти з'ясували, що компанія платила вченим за дослідження, які підтверджували користь моделі Uber для економіки та транспортної системи.

Докладніше у матеріалах The Guardian та The Washington Post.

New Yorker про Dall-E

SPEKA вже писала про нейромережу DALL-E від OpenAI, яка вміє перетворювати текст на реалістичні зображення. Американський журнал New Yorker опублікував цікавий нарис про технологію та її розробників. На думку генерального директора OpenAI Сема Альтмана, DALL-E доводить, що творчість тепер належить не лише людям. 

Наразі технологія доступна лише тестовій групі дослідників, але користувачі можуть запропонувати запит у приватні повідомлення Instagram-акаунта @openaidalle. Найцікавіші пропозиції завантажать у нейромережу, і вона створить відповідну картинку. 

Акаунт запустили у квітні. Зараз у нього майже 200 тис. підписників. У коментарях до згенерованих мережею картинок графічні редактори напівжартома пишуть, що згодом усі вони втратять роботу. 

DALL-E може згенерувати що завгодно — від «лампи з чизбургерів» до «гіпопотама з цигаркою, який сидить на дивані». Розробники забороняють використовувати у зображеннях відомих людей, політиків, оголені тіла та сцени насильства. В OpenAI переймаються, що технологію можуть застосувати для створення якісних дипфейків, тому не поспішають видавати доступи усім охочим. У листі очікування вже понад мільйон людей.

Мільярд хакнутих китайців

The Wall Street Journal пише про один із найбільших витоків персональних даних в історії людства. На початку липня базу даних китайської поліції випадково залишили на незахищеному сервері – і зловмисники встигли її завантажити. Ця база містить чутливі дані мільярда людей: імена, дати народження, телефони, адреси, список правопорушень і т. д.

Невдовзі на одному з хакерських форумів з'явилося оголошення про продаж бази за 10 біткоїнів (приблизно $200 тис.). Частину бази зловмисники також виклали у відкритий доступ. Журналісти WSJ зателефонували на деякі номери, зазначені у базі, і впевнилися, що це дійсно справжні телефони китайських громадян. 

Натепер базу активно досліджують соціологи, вона, зокрема, дає багато цікавої інформації про китайську демографію. Відомий аналітик Бенедикт Еванс пише, що зараз витоки інформації найчастіше відбуваються не через злам, а просто через те, що хтось «забув поставити сховище на сигналізацію». За такої  ситуації жоден «великий китайський фаєрвол» не зможе захистити дані китайських громадян від того, щоб вони не опинилися у вільному доступі. 

Читати матеріал WSJ

0
Прокоментувати
Інші матеріали

На Steam уперше з'явилася компʼютерна гра, створена штучним інтелектом

Вадим Добровольський 22 вересня 2022 18:10

Штучний інтелект — не митець. Getty Images забороняє зображення, створені нейромережею

Вадим Добровольський 22 вересня 2022 11:35

Nvidia представила чип Drive Thor із штучним інтелектом для безпілотних автомобілів

Вадим Добровольський 21 вересня 2022 12:10

Google помилково заплатила хакеру 250 тисяч доларів

Вадим Добровольський 19 вересня 2022 13:36

Українські хакери зламали сайт Мособленерго й показали, як горить кремль

Ірина Маринюк 17 вересня 2022 15:48