Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Uber повертається до сегмента безпілотних таксі у партнерстві з Hyundai

Вадим Добровольський
Вадим Добровольський Редактор стрічки новин
6 жовтня 2022 3 хвилин читання

Компанія Uber уклала 10-річну угоду з Hyundai та спільним підприємством Aptiv Motional щодо розгортання безпілотних таксі на своїх платформах. Це стане одним із наймасштабніших проєктів автономних таксі у світі.

Uber продав свій підрозділ з розроблення автономних таксі у 2020 році, не спромігшись досягти задовільних комерційних результатів за цим напрямом. Але тепер компанія повертається до бізнесу робототаксі, цього разу у співпраці зі стороннім партнером. 

Компанія підписала 10-річну мультиринкову угоду з Motional, спільним підприємством Hyundai та Aptiv. Мета — розгортання автономних транспортних засобів на всіх платформах Uber від перевезення пасажирів до доставки.

Автономні транспортні засоби компанії Motional, чий парк натепер здебільшого складається з електромобілів Hyundai Ioniq 5, будуть перевозити як пасажирів, так і працювати в службі доставки Uber і його підрозділі Uber Eats. Поїздки почнуться пізніше цього року.

Угода не є ексклюзивною: Motional також керує службою автономних таксі Lyft (головний конкурент Uber у США) у Лас-Вегасі. Водночас Uber має 10-річну угоду з Nuro про використання безпілотних контейнерів компанії для доставки у Каліфорнії та Техасі, а також проводить пілотний проєкт доставки з Motional у Санта-Моніці.

Деталі угоди між Uber Motional про безпілотні таксі

Партнерство Uber-Motional виглядає набагато масштабніше та амбітніше, ніж будь-який із вищезгаданих проєктів. В Uber заявили, що це перша угода про перевезення пасажирів. Як зазначили в Uber, це буде одним із найбільших розгортань автономних транспортних засобів у великій мережі обслуговування поїздок з потенціалом охопити мільйони пасажирів.

Подробиць про майбутню послугу поки що мало. Компанії заявили, що очікують запуску в кількох містах США, але не розголошують, в яких саме. В Uber кажуть, що пасажирам не потрібно буде реєструватися у списку очікування або підписувати угоду про нерозголошення, щоб приєднатися до програми бета-тестування.

Як працюватимуть безпілотні таксі Uber

Якщо послуга нагадуватиме бізнес таксі Lyft і Motional у Лас-Вегасі, клієнти матимуть доступ до нових функцій, зокрема, до можливості розблокувати двері через мобільний застосунок. Опинившись усередині транспортного засобу, вони, ймовірно, зможуть почати поїздку або зв'язатися зі службою підтримки за допомогою сенсорного екрана у салоні.

Місце запуску послуги багато в чому залежатиме від погодження місцевої влади. У деяких штатах, як-от у Каліфорнії, перед тим як отримати дозвіл на комерційний бізнес робототаксі, необхідно пройти ретельне тестування. Інші штати, такі як Аризона та Техас, мають менше вимог.

Раніше ми розповідали, що Uber повертається до Харкова після семимісячної перерви з 5 тис. безкоштовних поїздок.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Таксі майбутнього: у Південній Кореї показали декілька аеромоделей

Катерина Колонович 23 листопада 2022 13:31

У США запрацює безпілотне таксі від Hyundai

Руслан Сорока 17 листопада 2022 16:57

Таксі Volocopter полетіло з першим пасажиром

Катерина Колонович 14 листопада 2022 13:29

Запорізькі розробники створили розвідувальний безпілотник

Катерина Колонович 7 листопада 2022 11:31

Користувачі таксі в Україні дедалі частіше обирають безготівкову оплату

Вадим Добровольський 3 листопада 2022 17:38