Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

У Японії пекарня виготовила хліб зі смаком кохання за допомогою ШІ

Юлія Мирська
Юлія Мирська
16 лютого 2024 3 хвилин читання

У Японії пекарня Kimuraya спільно з технологічною компанією NEC виготовили Ren AI Pan, що означає “романтичний хліб на основі штучного інтелекту”, повідомляє CNN. 

За словами NEC та Kimuraya, цей хліб, який виготовляється у 5 смаках, відтворює почуття, пов'язані з коханням.

Для створення Ren AI Pan NEC використовувала свою технологію ШІ, щоб аналізувати розмови з романтичних реаліті-шоу, а також пісень, що містять згадки про фрукти і солодощі.

За допомогою такого аналізу компанія визначила 5 ключових романтичних почуттів: перше знайомство, перше побачення, ревнощі, розбите серце та взаємне кохання.

Після цього пекарня перетворила ці почуття на різні смаки пухнастого хліба, приготованого на пару. 

У Японії пекарня виготовила хліб зі смаком кохання за допомогою ШІ — фото У Японії пекарня виготовила хліб зі смаком кохання за допомогою ШІ — фото

Починаючи з 1 лютого 2024 року Ren AI Pan продається в супермаркетах японського району Канто та в інтернет-магазині пекарні Kimuraya Bakery.

NEC та Kimuraya вирішили створити такий проєкт, оскільки зіткнулися з однаковою проблемою: як підвищити свою привабливість серед молодого покоління Японії.

Провівши дослідження ринку, Kimuraya виявила, що молоді японці все більше заявляють, що не зацікавлені в романтичних стосунках. Але незважаючи на цю тенденцію, невелика кількість молодих людей все ще хотіла піти на побачення, закохатися і в результаті мати романтичні стосунки.

Дізнавшись про це Kimuraya і NEC вирішили створити AI Love Bread — любовний хлібець на основі ШІ, який відтворює смаки романтики, щоб викликати почуття закоханості у молодих людей, коли вони їдять його. Фактично, надихаючи їх внести деякі з цих почуттів у своє особисте життя.

NEC використовувала дві технології ШІ для цього проєкту: NEC Enhanced Speech — для перетворення мови в текст і NEC Data Enrichment — щоб створити «бали емоцій» з текстових даних.

Щоб отримати матеріал для роботи, компанії проаналізували 15 годин відеозаписів з японського реаліті-шоу «Сьогодні я закохався».

Далі ШІ перетворив розмови на текст і розділив їх на 5 категорій: доленосна зустріч, побачення, ревнощі, розбите серце або взаємне кохання.

Після цього ШІ витягнув з японської бази даних тексти приблизно 35 тис. пісень, пов'язаних з коханням та їжею. Він оцінив розмови і тексти пісень за шкалою “емоційних балів”, щоб створити візуальну карту, яка асоціює різні стадії кохання з конкретними продуктами та смаками.

У Японії пекарня виготовила хліб зі смаком кохання за допомогою ШІ — фото У Японії пекарня виготовила хліб зі смаком кохання за допомогою ШІ — фото

В результаті, вийшло 5 смаків Ren AI Pan: 

  • "Доленосна зустріч" — має смак цукрової вати, що символізує солодкі та повітряні емоції перших почуттів кохання;
  • "Ревнощі" — має смак фіолетової солодкої картоплі, трюфельної олії та родзинок; 
  • "Перше побачення" — має цитрусовий смак, а саме лайма та апельсинової цедри;
  • "Взаємне кохання" — мікс меду, персика та пітахаї.
«Підбір інгредієнтів зробив ШІ, але наша роль полягала в тому, щоб перетворити їх на хліб. Ми звернули увагу на кольори, які використовуються для візуального вираження романтичних емоцій, і прагнули створити яскравий любовний хліб»
Працівниця пекарні Kimuraya Юкі Кітазава
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Opera посилює співпрацю з Google для впровадження ШІ

Владислав Паливода 6 годин тому

Улітку школярі та студенти зможуть у Львові вивчити базові ШІ-технології

Кіра Іванова 10 годин тому

Netpeak розповість про технології Cloud Marketing та AI вже 30 травня

Кіра Іванова 11 годин тому

ЗСУ планують широко впроваджувати ШІ

Владислав Паливода 26 травня 2024 10:00

Помер легендарний собака, що став обличчям криптовалюти Dogecoin

Владислав Паливода 24 травня 2024 20:15