Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

У Вільнюсі робот намалював мурал, присвячений Україні

Євген Муджирі
Євген Муджирі Випусковий редактор SPEKA
3 серпня 2022 2 хвилин читання

У Вільнюсі на покинутій будівлі «Дома Москви», призначеній під знесення, з'явився величезний мурал із зображенням волонтерки Тетяни Дроботі, яка допомагає біженцям і українським військовим у Запоріжжі.

За основу для зображення узяли фото, зроблене Оленою Титаренко. А сам мурал став символом міці українського народу перед російською агресією.

«Звісно, „Дім Москви“ ми обрали невипадково. Ця будівля мала стати символом могутності росії, ми зараз увічнимо у ньому те, що викликає конвульсії Кремля, — рішуча відсіч України. У певному сенсі ми віддаємо „Дім Москви“ Україні. Можемо зробити це всі разом — художники, підприємці та всі люди доброї волі», — розповіла журналістам авторка ідеї, голова лабораторії мистецтва Kiaurai sienas Ліна Шліпавічюте.
Українська волонтерка Тетяна Дроботя на тлі муралу зі своїм зображенням Українська волонтерка Тетяна Дроботя на тлі муралу зі своїм зображенням

Ця подія цікава також тим, що мурал виконав єдиний у світі робот-художник Альберт. Його створив колектив інженерів Robot Muralist за керівництва естонського художника, інженера та винахідника Міхкеля Джоала. Найвідоміший роботодавець Альберта — Ілон Маск. Восени минулого року цього робота наймали для роботи над фасадом Tesla Gigafactory у Німеччині.

Як повідомляє «Фокус», транспортування робота Альберта у Вільнюс, його робота й закупівля фарби коштували 13 тис. євро, а гроші на реалізацію проєкту збирали як представники бізнесу, так і пересічні громадяни.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Xiaomi показала можливості нового робота-гуманоїда CyberOne: відео

Євген Муджирі 12 серпня 2022 10:46

Новини про Ілона Маска, сонячного фенікса та росію. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 11 серпня 2022 09:16

SpaceX вивела на орбіту ще 52 супутники Starlink: відео запуску

Євген Муджирі 10 серпня 2022 13:46

Ілон Маск поставив умову, за якої повернеться до питання купівлі Twitter

Євген Муджирі 7 серпня 2022 20:33

Tesla розпочала тестування нової версії «сонячного даху» Solar Roof

Євген Муджирі 5 серпня 2022 16:30