Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

У Viber розповіли, як захистити свої дані у месенджері під час війни: 6 простих кроків

Євген Муджирі
Євген Муджирі Випусковий редактор SPEKA
18 серпня 2022 4 хвилин читання

Від початку повномасштабного вторгнення виникає багато побоювань щодо безпеки користування месенджерами та листування в онлайні. Команда Rakuten Viber ділиться порадами, які допоможуть українцям розібратись, як захистити приватність та убезпечити власне листування під час війни.

Захистіть важливі чати PIN-кодом

Будь-який чат у Viber можна приховати зі списку та захистити PIN-кодом. Таким чином, навіть якщо телефон потрапить до когось іншого у руки і буде розблокований (прикладом, під час перевірки на окупованих територіях), ці чати не виявлять і не  прочитають.

Як увімкнути на iOS: Натиснути на назву чата зверху екрана → «Сховати цей контакт» → Задати PIN-код. Як увімкнути на Android: Увійти у чат → Налаштування (символ у вигляді трьох крапок зверху справа)  → «Інформація про чат» → «Сховати цей контакт» → Задати PIN-код. 

Тепер чат не буде відображатися у загальному списку. Його можна знайти та відкрити лише за PIN-кодом.

Користуйтеся повідомленнями, що зникають

Надійний спосіб не зберігати у чаті на смартфоні важливу інформацію — через повідомлення, що зникають. Встановлений таймер автоматично знищує листування через обраний проміжок часу. У такому випадку треті особи не зможуть прочитати важливі повідомлення, навіть якщо телефон фізично потрапляє до їхніх рук. 

До речі, отримувач такого повідомлення не зможе зробити скриншот на Android. А на iOS, за спроби зробити знімок екрана або переслати повідомлення, відправник отримає сповіщення. 

Як увімкнути: натисніть на іконку з годинником у чаті 1-на-1. Після цього встановіть бажаний таймер: 10 секунд, 1 хвилина, 1 година. Після цього часу повідомлення зникне.

Спокійно листуйтеся у чатах

Пам'ятайте: ніхто, навіть Viber, не може прочитати ваші повідомлення у приватних чатах. Всі ваші чати у Viber зашифровані наскрізним шифруванням за замовчуванням та не зберігаються на серверах. Ключі дешифрування для кожного чату є тільки у вас і у співрозмовника. Те саме стосується голосових дзвінків 1-1. Така система безпеки унеможливлює викрадення листування та доступ до дзвінків третіми особами. 

Налаштовуйте статус «У мережі» та «Переглянуто»

Якщо ви з якихось причин не хочете, щоб інші бачили час ваших останніх відвідин, цю інформацію можна приховати. Це стосується і статусу «Переглянуто» для повідомлень.

Як налаштувати: «Параметри» → «Конфіденційність» → параметри «Переглянуто» та «У мережі»: вимикаємо їх, знявши прапорець. 

До речі, стан «У мережі» можна змінювати раз на добу. А вимкнений параметр «Переглянуто» не дозволить дізнатися, чи переглянули інші користувачі ваші повідомлення. 

Обмежте додавання у групи

Обирайте, хто може додавати вас до групових чатів у налаштуваннях конфіденційності. Під час війни це дозволяє забезпечити інформаційну гігієну. За наступною схемою лише контакти із вашого списку зможуть додавати вас до групи.

Як налаштувати: «Параметри» → «Конфіденційність» → «Налаштування додавання в групи».

Встановіть двоетапну перевірку

Захистіть свій обліковий запис та особисту інформацію за допомогою електронної пошти та PIN-коду. Увімкнення цієї опції гарантує, що лише ви зможете створити обліковий запис Viber зі своїм номером телефону.

Як налаштувати: "Параметри" → "Конфіденційність" → "Двоетапна перевірка". Деталі на сторінці: https://lp.viber.com/2-step-verification-ua 

До речі, раніше було опубліковано статистику, згідно з якою понад половина (54%) українських користувачів Viber стикаються з підгляданням у чати.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Кіберскладова цієї війни важлива: в Україні розробляють стратегію кібербезпеки

Ірина Маринюк 23 вересня 2022 15:16

Українська IT-армія зламала сайт ПВК «Вагнер»

Вадим Добровольський 20 вересня 2022 11:27

ФСБ розпочала кібератаки на Україну за пів року до вторгнення

Jez Emreis 11 вересня 2022 20:01

Хакери десять разів атакували об'єкти критичної інфраструктури України

Євген Муджирі 9 вересня 2022 15:30

У Viber розробили чатбота для українських вчителів: як він допоможе у дистанційному навчанні

Євген Муджирі 8 вересня 2022 13:55