Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

У січні можна буде побачити парад з п'яти планет

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
7 січня 2023 2 хвилин читання

Новий рік почався багатообіцяюче для аматорів та професійних астрономів: січень 2023 року стане чудовим часом для спостереження за планетами Сонячної системи, оскільки неозброєним оком можна побачити п'ять планет.

З 18 по 24 січня другу планету від Сонця — Венеру та Сатурн, другу за величиною планету Сонячної системи, можна буде побачити разом на заході сонця низько над горизонтом на південному заході, повідомляє Space.

Ілюстрація нічного неба 22 січня, на якій видно Венеру та Сатурн у безпосередній близькості. Зображення: Starry Night Software Ілюстрація нічного неба 22 січня, на якій видно Венеру та Сатурн у безпосередній близькості. Зображення: Starry Night Software

22 січня дві планети будуть найближче одна до одної та з'єднані, що означає однакове пряме сходження. У цей час, за даними NASA, дві планети розділятиме лише третина градуса у небі. Це означає, що Венера і Сатурн повинні бути видимі разом у бінокль або невеликий телескоп.

Наступної ночі дві планети будуть розділені приблизно на один градус і будуть з'єднані над горизонтом на південному заході тонким півмісяцем.

До 25 січня, приблизно через 30-45 хвилин після заходу сонця, Місяць буде над Сатурном і Венерою і лише на один градус від Юпітера, газового гіганта Сатурна і найбільшої планети Сонячної системи.

Ілюстрація нічного неба 25 січня, на якій видно місяць і Юпітер у безпосередній близькості. Зображення: Starry Night Software Ілюстрація нічного неба 25 січня, на якій видно місяць і Юпітер у безпосередній близькості. Зображення: Starry Night Software

П'ять планет Сонячної системи, які можна буде побачити неозброєним оком протягом першого місяця 2023 року, це Марс, Юпітер, Сатурн, Венера і, нарешті, найважче помітити крихітну планету Меркурій, найближчу планету до Сонця.

Планети Марс, Юпітер, Сатурн, Венера та Меркурій зазвичай видно над Землею протягом більшої частини року, за винятком випадків, коли вони знаходяться надто близько до Сонця, що є загальною проблемою при виявленні Меркурія через його близькість до нашої зірки. Однак надзвичайно рідко всі ці п'ять планет можна побачити в одну ніч, а це означає, що грудень 2022 року та січень 2023 року стали особливими місяцями для спостерігачів за небом.

Нагадаємо, що у жовтні вчені Південно-західного науково-дослідного інституту зробили компіляцію з 41 спостереження кілець Сатурна за допомогою місії «Кассіні». Це допоможе зрозуміти, як формувалися кільця планети.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Космічна ракета Північної Кореї вибухнула під час запуску — відео

Владислав Паливода 27 травня 2024 22:10

Вчені розрахували шанс падіння на Землю автівки Tesla, що борознить космос

Дмитро Мухін 26 травня 2024 19:54

Місія NASA Psyche запускає іонні двигуни. Як вони працюють та чому це важливо для далеких космічних місій

Олександр Тартачний 24 травня 2024 08:30

Склади зброї у космосі планує зробити Inversion Space вже у 2024 році

Владислав Паливода 21 травня 2024 19:35

Робота-астронавта збирається відправити в космос Китай

Владислав Паливода 17 травня 2024 09:12