Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

У Сан-Франциско роботам дозволили вбивати підозрюваних

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
7 грудня 2022 2 хвилин читання

Поліцейських роботів в американському місті озброять вибуховими пристроями, які вони зможуть застосувати у небезпечних для життя обставинах.

Тиждень тому департамент поліції Сан-Франциско (SFPD) звернувся до наглядової ради з проханням дозволити використовувати роботів, які можуть вбивати підозрюваних за певних обставин. Натепер рада схвалила петицію 8 голосами проти 3, незважаючи на сильний спротив груп громадянських свобод. Згідно з новою політикою, роботів можна використовувати «як варіант смертоносної сили, коли ризик втрати життя для представників громадськості або офіцерів є неминучим і переважає будь-який інший варіант застосування сили», повідомляє Engadget.

У поліції міста є понад десяток роботів, які можуть вести відеорозвідку та розкидати бомби. Жоден із них не має зброї та бойових патронів і їх не планують оснащувати ними. «Тепер роботів можна буде використовувати із прикріпленою вибухівкою, щоб „увійти в контакт, вивести з ладу або дезорієнтувати озброєного чи небезпечного підозрюваного, — сказав речник SFPD. — Роботи, обладнані таким чином, будуть використовуватися лише в екстремальних обставинах, щоб врятувати або запобігти подальшій втраті невинних життів“.

Нагадаємо, що раніше компанія Boston Dynamics заборонила використовувати роботів власного виробництва як зброю. Вони також домовилися із п'ятьма іншими роботехнічними компаніями, що ті будуть дотримуватися такої самої позиції. До угоди долучилися Аgility Robotics, ANYbotics, Clearpath Robotics, Open Robotics та Unitree Robotics.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

В США вперше у світі зробили рентген-знимок атома

Артем Житкевич 11 годин тому

“Дрон, керований ШІ, намагався вбити оператора”: що відбулось насправді

Ганна Гілова 11 годин тому

У техніці, яку США планували передати Україні з Кувейту, знайшли проблеми

Єлизавета Гогілашвілі 1 червня 2023 18:43

Ілон Маск прибув до Китаю, Apple інтегрувала ChatGPT в клавіатуру iPhone, США виділять Україні $300 млн військової допомоги. Ранкова SPEKA

Ольга Горбенко 1 червня 2023 07:09

США виділять Україні $300 млн військової допомоги: деталі

Ольга Горбенко 31 травня 2023 21:13