Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

У Сан-Франциско роботам дозволили вбивати підозрюваних

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
7 грудня 2022 2 хвилин читання

Поліцейських роботів в американському місті озброять вибуховими пристроями, які вони зможуть застосувати у небезпечних для життя обставинах.

Тиждень тому департамент поліції Сан-Франциско (SFPD) звернувся до наглядової ради з проханням дозволити використовувати роботів, які можуть вбивати підозрюваних за певних обставин. Натепер рада схвалила петицію 8 голосами проти 3, незважаючи на сильний спротив груп громадянських свобод. Згідно з новою політикою, роботів можна використовувати «як варіант смертоносної сили, коли ризик втрати життя для представників громадськості або офіцерів є неминучим і переважає будь-який інший варіант застосування сили», повідомляє Engadget.

У поліції міста є понад десяток роботів, які можуть вести відеорозвідку та розкидати бомби. Жоден із них не має зброї та бойових патронів і їх не планують оснащувати ними. «Тепер роботів можна буде використовувати із прикріпленою вибухівкою, щоб „увійти в контакт, вивести з ладу або дезорієнтувати озброєного чи небезпечного підозрюваного, — сказав речник SFPD. — Роботи, обладнані таким чином, будуть використовуватися лише в екстремальних обставинах, щоб врятувати або запобігти подальшій втраті невинних життів“.

Нагадаємо, що раніше компанія Boston Dynamics заборонила використовувати роботів власного виробництва як зброю. Вони також домовилися із п'ятьма іншими роботехнічними компаніями, що ті будуть дотримуватися такої самої позиції. До угоди долучилися Аgility Robotics, ANYbotics, Clearpath Robotics, Open Robotics та Unitree Robotics.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Українські розробники рацій Himera отримали ексклюзивного постачальника у США

Владислав Паливода 9 годин тому

Як та чим Ізраїль оборонявся від іранських ракет та «Шахедів» та чи справді збили 99% цілей

Олександр Тартачний 15 квітня 2024 16:00

США можуть заборонити TikTok через загрозу нацбезпеці

Владислав Паливода 15 квітня 2024 09:42

Техногіганти виділять американським та японським університетам $110 млн на ШІ-дослідження

Богдан Камінський 13 квітня 2024 08:00

США готуються до теракту після подій у російському «Крокусі»

Владислав Паливода 12 квітня 2024 10:25