Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

У ПАР та Австралії побудують найбільший у світі радіотелескоп

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
5 грудня 2022 3 хвилин читання

Сьогодні мають розпочати будівництво одного з грандіозних наукових проєктів 21 століття. Квадратний кілометровий масив (SKA) стане найбільшим радіотелескопом у світі після завершення будівництва у 2028 році.

Установку розташують у Південній Африці та Австралії, а штаб-квартира проєкту буде у Великій Британії. Телескоп виконуватиме найточніші перевірки теорій Ейнштейна і навіть шукатиме інопланетян, повідомляє BBC.

Грандіозний проєкт найбільшого у світі радіотелескопа. Фото: SKA Грандіозний проєкт найбільшого у світі радіотелескопа. Фото: SKA

«Це був 30-річний шлях. Перші 10 років розробляли концепцію та ідею. Наступні 10 років витратили на розроблення технологій. А останнє десятиліття тривало детальне проєктування, гарантування безпеки сайтів, отримання згоди урядів на створення договірної організації (SKAO) та отримання коштів для старту», — розповів професор Філ Даймонд, генеральний директор організації Square Kilometer Array Organisation.

Архітектура телескопа міститиме приблизно 200 параболічних антен, або тарілок, а також 131 тис. дипольних антен, які трохи нагадують новорічні ялинки. Мета полягає у тому, щоб побудувати ефективну зону збирання інформації площею сотні тисяч квадратних метрів. Це надасть SKA незрівнянну чутливість і роздільну здатність під час дослідження цілей у небі.

Система працюватиме у діапазоні частот від приблизно 50 мегагерц до 25 гігагерц. З точки зору довжини хвилі це діапазон від сантиметрів до метрів. Завдяки цьому телескоп зможе виявляти дуже слабкі радіосигнали, що надходять від космічних об'єктів за мільярди світлових років від Землі, разом із тими сигналами, що випромінювалися у перші кілька сотень мільйонів років після Великого вибуху.

Одним із цікавих завдань SKA буде відстежити повну історію водню, найпоширенішого елемента у Всесвіті. Телескоп матиме можливість виявити присутність водню ще до того, як великі хмари розпадуться, утворивши перші зірки.

До 2028 року SKA матиме ефективну площу збирання трохи менш як 500 тис. квадратних метрів.

Нагадаємо, дослідники скаржаться на те, що місія Artemis 1 до Місяця погіршила зв'язок із космічним телескопом «Джеймс Вебб». Причина у тому, що мережа глибокого космосу NASA має обмежені комунікаційні можливості. Науковці, що досліджують дані, які передає телескоп «Джеймс Вебб», просять вирішити це питання.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Сприйняття брендів після виходу з ринку рф: соціологія та медіааналітика

Платформа LOOQME 8 годин тому

Rocket Lab відправить на Венеру приватний зонд у 2025 році

Ганна Гілова 10 годин тому

В США вперше у світі зробили рентген-знимок атома

Артем Житкевич 10 годин тому

Boeing виявив серйозні проблеми зі космічною капсулою Starliner за кілька тижнів до запуску

Ганна Гілова 14 годин тому

Як і коли сфотографувати супутники Starlink у нічному небі

Ганна Гілова 15 годин тому