У невідомому мінералі з Місяця знайшли велику кількість води
Китайські вчені займалися вивченням нових зразків місячного ґрунту і знайшли у ньому невідомий мінерал із 41%-вим вмістом води. Раніше вважали, що води на Місяці практично немає. Про це пише Scmp.
Зразки ґрунту доправили з видимого боку Місяця на Землю у 2020 році китайським зондом «Чаньє-5». І тільки зараз, через чотири роки, вчені з Пекінської національної лабораторії фізики конденсованих середовищ, Інституту фізики CAS і деяких інших дослідницьких установ виявили мінерал, який раніше не зустрічався.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Копалину так і назвали — невідомий місячний мінерал (ULM-1). Вона прозора і має вигляд плаского кристала. Його виявили серед тисячі інших вкраплень у зразку місячного ґрунту, який отримали вчені.
У розпорядженні Китаю опинилася місячна порода з більш високих широт, ніж зразки, знайдені радянськими та американськими станціями. Ймовірно, саме тому тільки китайські вчені змогли знайти мінерал із водою.
Концепція «сухого Місяця» існувала досить довго і лише в останні роки почала зазнавати змін. Так, 2009 року ознаки кисню і водню виявила індійська місячна орбітальна станція «Чандраян-1», а 2020-го за допомогою інфрачервоних інструментів схоже відкриття зробила NASA. Тепер учені, можливо, зможуть повністю відмовитися від концепції, а з часом дати зелене світло будівництву на Місяці постійних баз.