Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

У Львові хірурги вперше видалили уражену легеню, не розкриваючи грудну клітку пацієнта

Юлія Мирська
Юлія Мирська
3 березня 2024 3 хвилин читання

Хірурги Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру вперше видалили уражену легеню пацієнту, не розкриваючи грудну клітку.

Про це повідомляє пресслужба Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру.

Праву легеню пацієнта із злоякісним новоутворенням видалили, зробивши всього один розріз завдовжки 6 см.

Пацієнтом був 66-річний Михайло із Жовківщини. Понад рік тому чоловіка почали турбувати болі у грудній клітці та задишка. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

У Львові хірурги вперше видалили уражену легеню, не розкриваючи грудну клітку У Львові хірурги вперше видалили уражену легеню, не розкриваючи грудну клітку

Більш ніж 8 місяців Михайлу лікували серце, але, коли стан погіршився, його направили до Львівського центру легеневого здоров’я, де зробили необхідні аналізи і запідозрили онкологічне захворювання. Після цього чоловіка направили до Львівського онкоцентру.

Лікарі виявили у Михайла рак правої легені у II стадії та розробили індивідуальний план лікування.

«Пацієнт отримав неоад’ювантну (передопераційну) хіміотерапію, після якої пухлина у легенях зменшилась на 30%. Далі пацієнту було необхідно провести оперативне втручання, щоб забрати пухлину. Оскільки новоутворення пацієнта було поширене на головний бронх, видаляти потрібно було усю праву легеню»
Завідувач торакального відділення Ігор Гіпп

За словами Львівського онкоцентру, пульмонектомія, тобто видалення легені – дуже травматична операція для пацієнтів, оскільки після таких операцій хворі довго відчувають больовий синдром. 

Тому, для того щоб зменшити операційну травму, хірурги вирішили проводити видалення легені відеоторакоскопічно. Такий метод лікарі вперше застосовували для видалення цілої легенії.

«Ми зробили невеличкий розріз, розміром 6 см, вставили туди спеціальний гнучкий порт і через нього ввели відеокамеру та робочі інструменти, якими ми забирали пухлину та працювали з судинами. Оскільки легеня має пухлину, її дуже важливо не пошкодити під час операції і забрати з організму цілою, для цього ми помістили її у спеціальний мішечок і тоді витягнули її через порт»
Завідувач торакального відділення Ігор Гіпп

За словами хірургів, під час таких операцій вони працюють на важливих органах та судинах, і кожен їх рух може стати вирішальним, але для пацієнта такі операції мають значні переваги.

«Коли в людини така мала операційна травма, вона швидше встає на ноги і відповідно набагато краще почуває себе. Відповідно скорочується навантаження на організм, бо пацієнту вже не потрібна така велика кількість знеболювальних препаратів, як при відкритих операціях»
Лікар-хірург Ігор Богуцький

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Лист із погрозами: невідомий заявив про замінування низки об’єктів у Києві та Львові

Павло Бартос 26 листопада 2024 15:05

Репортаж із фестивалю «Земля Поетів»: як література та музика єднають Україну

Вікторія Рудзінська 11 листопада 2024 16:40

Штучний інтелект в медицині: чи готові великі мовні моделі до клінічного випробування

Олександр Тартачний 29 жовтня 2024 09:05

Apple тестує програму моніторингу рівня цукру в крові

Кіра Іванова 26 жовтня 2024 16:09

Львів створив туристичий гід-застосунок "Львівщина.Унікальний спадок”

Вікторія Рудзінська 10 жовтня 2024 18:10