Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

У Львові хірурги вперше видалили уражену легеню, не розкриваючи грудну клітку пацієнта

0
3 березня 2024 3 хвилин читання

Хірурги Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру вперше видалили уражену легеню пацієнту, не розкриваючи грудну клітку.

Про це повідомляє пресслужба Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру.

Праву легеню пацієнта із злоякісним новоутворенням видалили, зробивши всього один розріз завдовжки 6 см.

Пацієнтом був 66-річний Михайло із Жовківщини. Понад рік тому чоловіка почали турбувати болі у грудній клітці та задишка. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

У Львові хірурги вперше видалили уражену легеню, не розкриваючи грудну клітку пацієнта зображення 1 У Львові хірурги вперше видалили уражену легеню, не розкриваючи грудну клітку

Більш ніж 8 місяців Михайлу лікували серце, але, коли стан погіршився, його направили до Львівського центру легеневого здоров’я, де зробили необхідні аналізи і запідозрили онкологічне захворювання. Після цього чоловіка направили до Львівського онкоцентру.

Лікарі виявили у Михайла рак правої легені у II стадії та розробили індивідуальний план лікування.

«Пацієнт отримав неоад’ювантну (передопераційну) хіміотерапію, після якої пухлина у легенях зменшилась на 30%. Далі пацієнту було необхідно провести оперативне втручання, щоб забрати пухлину. Оскільки новоутворення пацієнта було поширене на головний бронх, видаляти потрібно було усю праву легеню»
Завідувач торакального відділення Ігор Гіпп

За словами Львівського онкоцентру, пульмонектомія, тобто видалення легені – дуже травматична операція для пацієнтів, оскільки після таких операцій хворі довго відчувають больовий синдром. 

Тому, для того щоб зменшити операційну травму, хірурги вирішили проводити видалення легені відеоторакоскопічно. Такий метод лікарі вперше застосовували для видалення цілої легенії.

«Ми зробили невеличкий розріз, розміром 6 см, вставили туди спеціальний гнучкий порт і через нього ввели відеокамеру та робочі інструменти, якими ми забирали пухлину та працювали з судинами. Оскільки легеня має пухлину, її дуже важливо не пошкодити під час операції і забрати з організму цілою, для цього ми помістили її у спеціальний мішечок і тоді витягнули її через порт»
Завідувач торакального відділення Ігор Гіпп

За словами хірургів, під час таких операцій вони працюють на важливих органах та судинах, і кожен їх рух може стати вирішальним, але для пацієнта такі операції мають значні переваги.

«Коли в людини така мала операційна травма, вона швидше встає на ноги і відповідно набагато краще почуває себе. Відповідно скорочується навантаження на організм, бо пацієнту вже не потрібна така велика кількість знеболювальних препаратів, як при відкритих операціях»
Лікар-хірург Ігор Богуцький
0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Як підібрати КВЕД для ФОП бізнес-тренера, який надає послуги з коучингу?

Inna Sharova 13 червня 2025 16:30

Майбутнє рекрутингу: як штучний інтелект трансформує залучення талантів

Володимир Білик 18 годин тому

Друга хвиля схрещування з неандертальцями проходила в Ірані

Taras Satov 12 годин тому

Як створити криптобіржу мрії: формула успіху для інвесторів і партнерів

Владислав Гринів 13 червня 2025 13:14

Як працює WE Finance Code в Руанді та інших 26 країнах? Тепер — черга України!

Марина Саприкіна 13 червня 2025 15:00