Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

У Китаї планують зробити власну версію марсіанської ракети SpaceX

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
13 листопада 2022 2 хвилин читання

Китайський стартап Space Epoc намагається розробити власні багаторазові ракети з нержавіючої сталі. Проте, вочевидь, це спроба зробити свою версію космічного корабля Starship від компанії SpaceX.

Пекінська компанія Space Epoch в серпні завершила ще один раунд фінансування для проєкту по створенню багатоцільової космічної ракети. Сума інвестицій наразі невідома, проте оприлюднені технічні характеристики розробки: ракета матиме корпус з нержавіючої сталі та працюватимете на суміші метану і рідкого кисню. 

Зазначимо, так само працюють і ракети від Starship, тому Space Epoch не уникне порівняння з американською ракетою. Так, наприклад, китайська ракета буде висотою 64 метри, здатну виводити 6500 кілограмів на сонячно-синхронну орбіту висотою 1100 кілометрів. 

Паливний бак з нержавіючої сталі, виготовлений китайським стартапом Space Epoch Паливний бак з нержавіючої сталі, виготовлений китайським стартапом Space Epoch

 І з такими параметрами Space Epoch програє SpaceX: у повністю складеному стані ракета американців має висоту 120 метра, і може виводити на низьку навколоземну орбіту 100 метричних тонн.

Також відомо, що Space Epoch вже виготовила тонкостінні баки з нержавіючої сталі діаметром 3 та 4 метри. У компанії вважають, що такі інновації закладають основу для майбутнього використання нержавіючої сталі при будівництві цілих ракет. 

Китай вже має низку схожих стартапів, які з'явилися після зміни урядової політики у 2014 році. Тоді уряд Китаю відкрив космічний сектор для приватного капіталу.

«Проте Space Epoch є не тільки однією з найновіших компаній, але й намагається зробити щось дуже амбітне. А це означає, що через деякий час ми можемо побачити орбітальні запуски від цієї компанії», —  зазначає видання Space.

Нагадаємо, китайська державна компанія China Electronics Technology Group Corporation (CETC) продемонструвала новий БПЛА. Він підозріло схожий на турецький Bayraktar TB2.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як зареєструватись на онлайн-інкубатор StartUp4Good

Богдан Камінський 19 квітня 2024 19:53

«Варто більше фокусуватися на прибутковості, ніж на капіталізації». Інтерв’ю із CEO Kiss My Apps Дмитром Лолою

Анна Сергієнко 18 квітня 2024 17:53

Greencubator відкриває набір на навчальний курс для майбутніх зелених підприємців

Богдан Камінський 18 квітня 2024 11:29

SpaceX запустила 23 супутники Starlink з Флориди 18 квітня — фото, відео

Богдан Камінський 18 квітня 2024 07:55

Запуск Evolution Technology Fund III: новий фонд з кібербезпеки залучає $1,1 млрд

Вікторія Рудзінська 16 квітня 2024 20:01