Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

У «Дії» відкрили бета-тест процедури отримання дозволів на будівництво: чому це суперечить законодавству?

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
28 лютого 2023 2 хвилин читання

В чат-боті порталу «Дія» відкрили бета-тест процедури отримання дозволів на будівництво. Проте законопроєкт №5655, який дозволяє цифровізувати дозволи, ще не підписаний президентом. 

У Мінцифри зазначають, що раніше «потрібно було завантажувати купу скан-копій документів, а також отримувати відмови, якщо припустились помилки». З оновленою процедурою відомості будуть підтягуватись автоматично з Єдиної електронної системи у сфері будівництва, і замовнику потрібно буде лише їх перевірити. 

«Також перед відправкою електронна система буде перевіряти заявку на наявність поширених помилок та інформувати замовника про них ще до того, як документи потраплять на розгляд в органи будівельного контролю», — зазначають у Мінцифри.

Раніше, 13 грудня 2022 року, Верховна Рада прийняла законопроєкт №5655, який передбачає зміну підходів до містобудування, зокрема максимальну цифровізацію процесів та автоматизацію дій з надання необхідних дозволів.

«Нові цифрові інструменти є частиною масштабної реформи містобудування, запущеної законопроєктом №5655. В її основі – цифровізація дозвільних документів та автоматизація процедур у будівництві. Ми хочемо максимально усунути чиновника з системи прийняття рішень і таким чином мінімізувати будь-які корупційні ризики», — повідомляв раніше віце-прем'єр з відновлення України Олександр Кубраков.

Критики проєкту в антикоррупційних органах, архітектори постійно звертають увагу на те, що закон створює корупціогенні випадки, повністю нівелює контроль міст за будівництвом та сприятиме тому, щоб будівельний ринок був монополізований великими компаніями.

Станом на 28 лютого, Президент України все ще розглядає законопроєкт та не підписав його. Тому Мінцифри наразі не має формальних підстав для просування цифровізації процедурі отримання дозволів на будівництво. 

Раніше SPEKA повідомляла, що міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров анонсував закон, який має захистити айтівців від ймовірного тиску правоохоронців.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Україна увійшла до GovTech-об'єднання в ЄС

Ганна Гілова 27 травня 2023 14:06

Україна домовилася з НАТО про співробітництво у сфері технологій оборони

Ольга Горбенко 26 травня 2023 18:15

Мінцифри використовуватиме технології Palantir для підтримки оборони та відбудови України

Ольга Горбенко 25 травня 2023 18:32

Український супутник EOS SAT-1 передав перші фото з орбіти, Apple та Broadcom разом вироблятимуть чипи, Virgin Orbit припиняє діяльність. Ранкова SPEKA

Ольга Горбенко 25 травня 2023 07:03

Посвідчення водія у «Дії»: як замінити або відмовитися від пластикового документа

Ольга Горбенко 24 травня 2023 14:45