Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

У Держспецзв'язку розповіли, які хакери найнебезпечніші для України

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
8 березня 2023 3 хвилин читання

Держспецзв'язку підготувала звіт про кіберагресію росії проти України у 2022 році. У ньому дослідили основні угрупування, мотивацію, методи та інструменти кібератак.

У звіті Russia's Cyber Tactics: Lessons Learned 2022 відомство зазначає, що кібератаки – повноцінна складова російської війни проти України.

«Цілі, які стоять перед російськими хакерами, відповідають загальним цілям російської воєнної агресії. Основною мішенню російських кіберзлочинців є цивільна інфраструктура, а пріоритети хакерів упродовж повномасштабного вторгнення змінювалися відповідно до воєнних потреб», — зазначили фахівці. 

У Держспецзв'язку зазначили, що на початку вторгнення важливими мішенями для кібератак були медіа та телеком. Згодом фокус хакерів і російської армії змістився на енергетичний сектор. 

Фішинг та технічні вразливості – одне з ключових джерел небезпеки кіберпростору України

Таргетований фішинг залишається одним із домінантних і ефективних методів отримання доступу до організацій-жертв, зазначають фахівці. 

«Однак у другій половині 2022 року ми помітили зміни в тактиці російських хакерів. Замість того щоб атакувати безпосередньо організації-цілі за допомогою фішингу, хакери почали зміщувати акцент на використання технічних вразливостей установ, які надають послуги операторам критичної інформаційної інфраструктури», — повідомляє Держспецзв'язку. 

Також російські хакери атакують усі можливі українські установи. Передусім у зоні ризику – компанії, які надають послуги та сервіси операторам критичної інформаційної інфраструктури: розробники, інтернет-провайдери тощо. 

Які російські хакери найбільш небезпечні для України?

На думку фахівців, найнебезпечнішими хакерами з рф є ті, що проводять «тихі» операції, спрямовані на шпигунство.

Зокрема, такі атаки здійснює угрупування InvisiMole (Служба зовнішньої розвідки рф). Їхньою основною мішенню є високопосадовці, дипломати та інші фахівці, які мають доступ до найбільш чутливої інформації. Оскільки такі «тихі» атаки складніше виявити, вони можуть мати більш критичні наслідки. 

«Російські хакери здійснюють кібератаки у тому числі з метою помсти або спроб інформаційно-психологічного впливу – щоб переконати населення в тому, що держава не здатна їх захистити. Саме такі атаки привертають до себе увагу ЗМІ та суспільства», — нагадали в відомстві. 

Ознайомитись з повним звітом можна за посиланням.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як впливають українці на світові технології

Ганна Гілова 19 годин тому

Кібератака на постачальника ПЗ: BBC, British Airways, Boots серед постраждалих

Артем Житкевич 5 червня 2023 20:39

Експлойт Magecart загрожує безпеці даних користувачів

Артем Житкевич 5 червня 2023 15:31

Що таке е-гривня та чим вона відрізняється від безготівкової

Назарій Присяжнюк 5 червня 2023 13:27

Виявили вразливість у прошивці материнських плат Gigabyte

Артем Житкевич 2 червня 2023 17:39