Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

У 2022 році африканські стартапи залучили рекордні $5,3 мільярда

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
6 січня 2023 3 хвилин читання

Торік африканські стартапи залучили $5,3 млрд. Це може бути найвищим показником, оскільки поглиблення спаду в технологічній галузі зменшує фонд фінансування.

Хоча інвестиції у 2022 році перевищили попередній рік лише на $100 тис., кількість угод підскочила на 20%, до 964, згідно з даними Briter Bridges, компанії з аналізу ринку, повідомляє Bloomberg.

«Є певні тривоги у тому, що мегаугоди укладають закордонні інвестори, які не є африканськими, — сказав Даріо Джуліані, директор Briter Bridges. — Існує ризик того, що пул для фінансування може бути обмежений у 2023 році».

Глобальні фонди, як-от Sequoia Capital, Tiger Global і збанкрутіла криптофірма FTX стали найбільшими інвесторами в африканські стартапи за останні кілька років. Але з наближенням рецесії у багатьох західних країнах і пришвидшеним скороченням робочих місць у технологічних компаніях — Amazon.com Inc. звільняє понад 18 тис. співробітників — компанії приватного інвестування та венчурного капіталу можуть почати економити гроші.

Хоча 2022 року понад третини фінансування африканських стартапів пішло на фінансові технології, тенденція змінюється. Очікують, що цього року кошти залучатимуть у технології з охорони здоров'я, клімату та сільського господарства.

Інвестиції були зосереджені на чотирьох більш розвинутих ринках континенту — Єгипті, Нігерії, Кенії та Південній Африці, які борються з економічними проблемами від уповільнення зростання до знецінення валюти. За словами Даріо Джуліані з Briter Bridges, це може вплинути на можливості фінансування.

Єгипетський фунт перебуває на рекордно низькому рівні, тоді як нігерійська економіка страждає від зрослого боргу, а її валюта слабшає. У Гані та Кенії також спостерігається знецінення валют.

У 2021 році компанії заохочували зростати за будь-яку ціну, тепер вони зосереджені на збереженні готівки, зменшенні витрат і відстроченні наступного раунду якомога довше.

Акції африканського стартапу Jumia Technologies AG, який торгує в Нью-Йорку, впали приблизно на 68% за останні 12 місяців, а засновники вийшли з компанії у листопаді. Chipper Cash і Wave також постраждали від краху FTX Сема Бенкмана-Фріда, який інвестував в обидва стартапи.

Тим часом Україна представить 12 стартапів на великій технологічній виставці CES 2023 у Лас-Вегасі. Унікальні продукти будуть демонструвати у Eureka Park 5-8 січня.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як зареєструватись на онлайн-інкубатор StartUp4Good

Богдан Камінський 1 годину тому

Webflow купує Intellimize для оптимізації маркетингу

Вікторія Рудзінська 4 години тому

«Варто більше фокусуватися на прибутковості, ніж на капіталізації». Інтерв’ю із CEO Kiss My Apps Дмитром Лолою

Анна Сергієнко 18 квітня 2024 17:53

Greencubator відкриває набір на навчальний курс для майбутніх зелених підприємців

Богдан Камінський 18 квітня 2024 11:29

Investman Ukraine — новий виток. 23 травня у Києві втретє відбудеться масштабна інвестиційна подія

Ольга Топольська 17 квітня 2024 13:01