Маск забанив у Twitter журналістів, які критикували його

16 грудня 2022 4 хвилин читання

Ексцентричний Ілон Маск забанив акаунти у Twitter журналістів із CNN, The Washington Post, The New York Times та інших, хто висвітлював історію про блокування облікового запису ElonJet.

Twitter призупинив дію облікових записів кількох відомих репортерів, які висвітлювали діяльність Ілона Маска, зокрема Раяна Мака з The New York Times, Доні О'Саллівана з CNN, Дрю Харвелла з The Washington Post, Мічі Лі з The Intercept, Мета Біндера з Mashable, Аарона Рупара та Тоні Вебстера. У Twitter Space влаштували розмову з Маском, у якій він спробував пояснити чому, і провів опитування, коли слід розбанити журналістів, повідомляє The Verge.

Схоже, усі репортери, яких заблокували, нещодавно писали у Twitter про спроби Маска придушити розголошення інформації про розташування його приватного літака. Однак заблоковані облікові записи однаково можуть приєднатися до живого аудіочату Twitter Spaces. У чаті, до якого долучилися Harwell, Binder і обліковий запис ElonJet, Маск зрештою спробував пояснити свої дії.

У цій розмові він звинуватив журналістів в «ухиленні від заборони». Після того як обліковий запис ElonJet забанили у Twitter, його власник створив облікові записи на Facebook і Mastodon. Маск стверджує, що журналісти, публікуючи посилання на ці акаунти, намагалися обійти його заборону.

Гарвелл із The Washington Post запитав Маска, чим рішення Маска заборонити акаунти, які публікують інші сайти ElonJet, а також журналістів, які повідомляють про інцидент, відрізняється від того, як раніше Twitter трактував історію New York Post про ноутбук, на якому міститься особиста інформація Хантера Байдена. У 2020 році Twitter ухвалив модераційне рішення заблокувати посилання на історію The New York Post.

Деталі цього рішення модерації оприлюднили у Twitter на початку цього місяця за підтримки Маска. У публікації була розкрита електронна адреса співзасновника Twitter Джека Дорсі.

Маск відповів Харвеллу: «Ти dox (doxing — це практика збирання та публікації особистої чи ідентифікуючої інформації про певну особу чи організацію. — Ред.), тебе відсторонять. Кінець історії, ось і все». Потім він покинув приміщення.

В електронному листі до The Verge керівник відділу довіри та безпеки Twitter Елла Ірвін вказала на вчорашнє оновлення політики, яке забороняє ділитися «інформацією про місцеперебування, зокрема інформацією, яка поширюється безпосередньо у Twitter, або посиланнями на URL-адреси сторонніх ресурсів».

Такі облікові записи, як ElonJet, і так само призупинені CelebJet і RUOligarchJets, часто використовують кліматичні активісти, щоб показати негативний вплив приватних літаків на довкілля. Цього року Маск, Кайлі Дженнер, Кім Кардаш'ян і Тейлор Свіфт зазнали критики за використання реактивних літаків, коли альтернативні засоби пересування можуть бути менш шкідливими для довкілля.

У Маска вже давно виникли проблеми з інформацією про місцерозташування його приватного літака у режимі реального часу. Одного разу він зайшов так далеко, що запропонував тисячі доларів менеджеру облікового запису @ElonJet, щоб той вийшов з мережі. 

Нагадаємо, що того самого дня Twitter заблокував акаунт @ElonJet, який належав  Джеку Суїні, а також інші облікові записи, якими він керував і які відстежували місцерозташування приватних літаків за допомогою загальнодоступних даних. Сьогодні заходи були розширені й на журналістів, які пишуть у Twitter про цю ситуацію.