Три тренди, які визначатимуть майбутнє менеджменту в ІТ
23 листопада у Львові зібрались понад 120 фахівців з галузі проєктного менеджменту для того, щоб обговорити головні ризики та тренди у сфері та поділитись власним досвідом подолання професійних викликів. Під час одноденної конференції «IT Meets: Management. Ризики – нове сьогодні. Як не втратити фокус, поки гасиш пожежі» учасники та спікери обговорювали як досягати бізнес-цілей у часи постійних зламів.
Автоматизація та ШІ
У компанії зробили self-hosted ChatGPT асистент, який допомагає швидше аналізувати документи та готувати вижимки з великих об’ємів інформації. Також ШІ застосовують при створенні презентацій та аналізі даних.Спікери IT Meets зауважують, що наразі ШІ є добрим асистентом, але він не в змозі повністю замінити проєктного менеджера. Але розвиток загального штучного інтелекту може замінити велику частину РМ на проєктах. Фасилітація – новий hard skill.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Зустрічі – це дорого і навичка фасилітації може зекономити гроші компанії та зробити наради ефективнішими. Олена Кізіменко, авторка курсу Facilitation of Group Meetings та Agile Coach в Kyivstar.Tech зауважує, що за даними дослідження State of Meetings 52% бізнес-лідерів у Північній Америці кажуть, що низька активність на зустрічах є їхньою найбільшою проблемою. Учасники не висловлюються, не беруть участі та не надають достатньої кількості інформації під час зустрічей.
Експертка виділяє такі правила проведення ефективних зустрічей:
- визначити її мету та ціль,
- об’єктивно оцінити час, який необхідний для досягнення мети,
- аналіз учасників: чия експертиза точно необхідна, а кому буде достатньо просто надіслати фолоуап,
- визначити в кінці зустрічі, що далі. Наприклад, якщо під час зустрічі генерували ідеї, визначте що далі з ними робити.
Менеджмент 3.0
На думку Дениса Прилуцького, директора PMO у SoftServe, за Менеджментом 3.0 майбутнє. Цей підхід до управління та лідерства спрямований на розділення можливостей команд, сприяння співпраці та підвищенню організаційної гнучкості.
В основі Менеджменту 3.0 є п’ять принципів:
- Залучення людей та максимальна взаяємодія учасників комади
- Удосконалення системи. Системою є не одна команда, а й всі, хто з нею взаємодіють. Менеджмент 3.0 передбачає зміну всієї системи, а не тільки її однієї частини.
- Щасливий клієнт. Клієнтами є не тільки замовники, а й всі учасники системи. Потрібно старатися задовольнити потреби всіх клієнтів, а не тільки колег чи інших зацікавлених сторін.
- Управління людьми, а не системою. Прийнято вважати, що змінити поведінку людей складно. Однак, коли змінюється середовище, людям доведеться адаптовуватися. Крім того, змінивши середовище, люди зможуть краще керувати собою.
- Спільне середовище. Співробітники разом створюють речі. А спільна робота – це також надання відгуків один одному. Це творить спільну поведінку.
До зустрічі 14 грудня на заключному IT Meets на тему HR: визначаємо головний КРІ 2023 року.
Медіапартнери IT Meets: Management. Ризики – нове сьогодні. Як не втратити фокус, поки гасиш пожежі – Happy Monday та Speka.media.