Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Три тренди, які визначатимуть майбутнє менеджменту в ІТ

Спекотне промо
Спекотне промо
28 листопада 2023 4 хвилин читання

23 листопада у Львові зібрались понад 120 фахівців з галузі проєктного менеджменту для того, щоб обговорити головні ризики та тренди у сфері та поділитись власним досвідом подолання професійних викликів. Під час одноденної конференції «IT Meets: Management. Ризики – нове сьогодні. Як не втратити фокус, поки гасиш пожежі» учасники та спікери обговорювали як досягати бізнес-цілей у часи постійних зламів. 

Автоматизація та ШІ

“Поки-що мало хто знає, як далеко це зайде. Але зараз АІ допомагає проєктним менеджерам ефективніше та продуктивніше працювати”.
Дарія Грунтовська, аккаунт-менеджерка у Sigma Software

У компанії зробили self-hosted ChatGPT асистент, який допомагає швидше аналізувати документи та готувати вижимки з великих об’ємів інформації. Також ШІ застосовують при створенні презентацій та аналізі даних.Спікери IT Meets зауважують, що наразі ШІ є добрим асистентом, але він не в змозі повністю замінити проєктного менеджера. Але розвиток загального штучного інтелекту може замінити велику частину РМ на проєктах. Фасилітація – новий hard skill.

Зустрічі – це дорого і навичка фасилітації може зекономити гроші компанії та зробити наради ефективнішими. Олена Кізіменко, авторка курсу Facilitation of Group Meetings та Agile Coach в Kyivstar.Tech зауважує, що за даними дослідження State of Meetings 52% бізнес-лідерів у Північній Америці кажуть, що низька активність на зустрічах є їхньою найбільшою проблемою. Учасники не висловлюються, не беруть участі та не надають достатньої кількості інформації під час зустрічей. 

“Менеджер, який вміє бути фасилітатором знає, як цього уникнути та зробити так, щоб кожен в команді зрозумів: його думка цікава, важлива, вони здатні приймати рішення спільно. Це великий крок до самоорганізації команди, до усвідомлення того, що команда – один організм”.
Олена Кізіменко, авторка курсу Facilitation of Group Meetings та Agile Coach в Kyivstar

Експертка виділяє такі правила проведення ефективних зустрічей:

  • визначити її мету та ціль,
  • об’єктивно оцінити час, який необхідний для досягнення мети,
  • аналіз учасників: чия експертиза точно необхідна, а кому буде достатньо просто надіслати фолоуап,
  • визначити в кінці зустрічі, що далі. Наприклад, якщо під час зустрічі генерували ідеї, визначте що далі з ними робити.

Менеджмент 3.0 

На думку Дениса Прилуцького, директора PMO у SoftServe, за Менеджментом 3.0 майбутнє. Цей підхід до управління та лідерства спрямований на розділення можливостей команд, сприяння співпраці та підвищенню організаційної гнучкості.

В основі Менеджменту 3.0 є п’ять принципів:

  • Залучення людей та максимальна взаяємодія учасників комади
  • Удосконалення системи. Системою є не одна команда, а й всі, хто з нею взаємодіють. Менеджмент 3.0 передбачає зміну всієї системи, а не тільки її однієї частини.
  • Щасливий клієнт. Клієнтами є не тільки замовники, а й всі учасники системи. Потрібно старатися задовольнити потреби всіх клієнтів, а не тільки колег чи інших зацікавлених сторін.
  • Управління людьми, а не системою. Прийнято вважати, що змінити поведінку людей складно. Однак, коли змінюється середовище, людям доведеться адаптовуватися. Крім того, змінивши середовище, люди зможуть краще керувати собою.
  • Спільне середовище. Співробітники разом створюють речі. А спільна робота – це також надання відгуків один одному. Це творить спільну поведінку.

До зустрічі 14 грудня на заключному IT Meets на тему HR: визначаємо головний КРІ 2023 року.

Медіапартнери IT Meets: Management. Ризики – нове сьогодні. Як не втратити фокус, поки гасиш пожежі – Happy Monday та Speka.media.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Women Go Tech з Литви запрошують українок навчитись IT та інженерії: як долучитись

Артем Житкевич 22 лютого 2024 21:32

Без обмежень: п’ять історій дітей, які змінили стереотипи про «правильний» вік для входу в IT

Владислав Миронович 21 лютого 2024 17:15

Мобілізація — це не форс-мажор. ІТ-компанія не виплатила зарплату розробнику, який пішов воювати

Анна Нагорна 21 лютого 2024 16:45

Резиденти Дія.City призначили правління свого об’єднання

Юлія Мирська 20 лютого 2024 13:40

Як кристалізувати досвід n-річної компанії та зробити ребрендинг в IT, щоб це спрацювало: кейс I AM IDEA та expla

Владислав Миронович 19 лютого 2024 17:00