Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Три прості кроки з підключення цифрової каси під час війни

Анна Комарова
Анна Комарова Керівниця сервісу «Вчасно.Каса»
2 березня 2023 4 хвилин читання

Сьогодні програмна, або цифрова, каса — це вже не щось складне та незрозуміле для підприємців, як було ще рік тому. Дедалі частіше підприємці її встановлюють не тому що до цього «примушує» законодавство, а тому що так значно простіше вести бізнес.

По-перше, каса у смартфоні — це так само зручно, як і сам смартфон. Принаймні не потрібно купувати додаткову техніку. Вся інформація завжди під рукою, а всі операції можна провести за декілька кліків. Вже і не уявляєш, як можна взагалі без нього вийти з дому. По-друге, підключення цифрової каси сьогодні може тривати від 10 хвилин до декількох годин, але ж не дні. Для налаштування не потрібно складних інструкцій та маніпуляцій, а що ж саме потрібно, я розповім далі.

Як підключити цифрову касу

Перший крок: виберіть провайдера цифрової каси

Впевніться, що каса зможе видавати чеки, навіть якщо раптом податковий сервер не буде відповідати, тобто чи забезпечить вам провайдер можливість працювати в офлайні. Також дізнайтеся у провайдера, за допомогою яких інструментів цифрова каса може надсилати чеки вашим покупцям: в електронному форматі (повідомлення, імейли, різні месенджери) чи є можливість друку тощо. І ще обов'язково перевірте, з яких пристроїв можна видати чек (смартфон, планшет, ноутбук, комп'ютер) та з чим вона інтегрується, якщо є така потреба.

Другий крок: отримання цифрового підпису

Кожен чек мусить бути підписаний електронним підписом чи електронною печаткою. Спершу треба визначитися, із чим саме ви працюватимете — з ключами чи печаткою. Одну печатку підприємця/підприємства можна використовувати на різних касах, тому вона ідеально підходить, якщо у вас працює декілька касирів.

Якщо ви вирішили використовувати індивідуальний ключ підпису, то з ним може працювати тільки один касир на одній касі. Закон дозволяє обидва варіанти, але перший варіант, робота з печаткою, більш економічний — за кожен індивідуальний ключ касира вам доведеться платити. Отримати підпис і печатку можна у Державній податковій службі або в одному з зареєстрованих в Україні центрів сертифікації ключів. Деякі з провайдерів цифрових кас сертифіковані та можуть видати ключ, що заощадить вам час.

Третій крок: онлайн-реєстрація каси в ДПС

Зареєструйте ваш магазин або точку продажу через кабінет платника податків на сайті ДПС України. Спойлер: або ж на сайті провайдера цифрової каси і скоротіть час та нерви на це в 10 разів. ДПС, пробачте, але дружні інтерфейси — це ваша зона розвитку?

Але по порядку. Для початку, якщо магазинів декілька — потрібно реєструвати кожен із них окремо. Для інтернет-магазину також потрібно реєструвати торгову точку, це може бути адреса реєстрації компанії чи адреса фактичного місця роботи.

Далі необхідно додати до магазину (торгової точки) потрібну кількість кас. Нагадаю, що одна каса не може обслуговувати декілька магазинів. Останній крок — це реєстрація касира чи касирів. Вони можуть працювати на різних касах у різних магазинах або в одному, але принагідно зауважу, на одній касі одночасно може бути відкрита лише одна зміна і працювати один касир.

Реєстрація магазину, каси, касира — це кожного разу заповнення окремої форми. Сьогодні деякі провайдери дають можливість пройти процес реєстрації безпосередньо в них на сайті завдяки інтеграції з ДПС.

Через сайт провайдера це зробити простіше — вам треба лише додати необхідні дані: назву магазину, де він розташований, вид права на об'єкт (у власності чи оренда), решту за вас зробить провайдер, залишиться тільки підписати реєстраційні форми для ДПС своїм електронним ключем (КЕП/ЕЦП). Як тільки це буде зроблено, ви відразу зможете розпочати видавати чеки з пристрою, який зручний саме для вас.

Завершуючи, можу поділитись, що сьогодні, під час воєнних дій, наші клієнти кажуть нам, що особливо важливо мати можливість видати чек на різних пристроях. Тому що фізичні пристрої, як-от звичайна каса чи комп'ютер, можуть зникнути в будь-який момент тривоги, а купівля додаткового обладнання — це витрати підприємця, які зараз точно зайві.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Тестування на проникнення: що це і чому важливо для вашого бізнесу

Олег Полігенько 13 червня 2024 17:30

У Міноборони створили сайт пошуку вакансій у війську, зокрема ІТ-позицій

Олеся Дерзська 13 червня 2024 14:04

Найпоширеніші функції ERP, про які ви могли не знати

Vira Bondarenko 13 червня 2024 14:00

Як MacPaw співпрацює з Junior-спеціалістами: Bootcamp Case Study

Kateryna Andriienko 12 червня 2024 18:00

Чотири управлінські уроки з футболу, які будуть корисні й для бізнесу

Кирило Тишкевич 12 червня 2024 13:30