Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Три компанії допоможуть NASA розробити технологію сонячних батарей для Місяця

Валерій Моісєєв
Валерій Моісєєв Економіка
28 серпня 2022 2 хвилин читання

Аерокосмічна агенція США обрала три компанії для роботи над системами сонячних батарей, які допоможуть проводити дослідження Місяця людьми та роботами у межах проєкту Artemis ("Артеміда").

Під час місій Artemis агенція планує доставити людей на Місяць поблизу його Південного полюса. Надійне джерело енергії необхідне для підтримання місячних поселень, місяцеходів та будівельних систем майбутніх роботизованих місій. Для цього NASA розробляє вертикальні сонячні батареї, які можуть автономно розкриватися і складатися, якщо їх перемістити. Висота верхньої кромки батареї — 9,8 м.

"Ці прототипи нададуть рішення для надійних джерел енергії на Місяці, які є ключем до успіху майже всього, що ми робимо на його поверхні", — сказав Нікі Веркхайзер, директор з розвитку технологій Управління космічних технологій (STMD) у NASA.

Агенція виділить $19,4 млн трьом компаніям на створення прототипів та проведення випробувань для розгортання однієї із систем поблизу Південного полюса Місяця наприкінці цього десятиліття. Конструкції мають залишатися стійкими на похилій місцевості та протистояти впливу абразивного місячного пилу. При цьому вони повинні мати мінімальну масу та об'єм у складеному вигляді, щоб полегшити доставку на місячну поверхню.

Учасники проєкту:

- Astrobotic Technology з Піттсбурга, Пенсільванія: $6,2 млн;

- Honeybee Robotics із Брукліна, Нью-Йорк: $7 млн;

- Lockheed Martin з Літтлтона, Колорадо: $6,2 млн.

Наявні конструкції космічних сонячних батарей призначені для використання в умовах мікрогравітації або розгортання на горизонтальній поверхні. Вертикальна орієнтація нових конструкцій допоможе запобігти втраті потужності на місячних полюсах, де Сонце не піднімається високо над горизонтом.

Контракти є частиною проєкту VSAT, мета якого — підтримка довгострокових операцій NASA на Місяці. У 2021 році агенція обрала п'ять компаній для створення початкових проєктів вертикальних сонячних батарей.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

До марсіанського вертольота Ingenuity «причепився» непізнаний об'єкт

Вадим Добровольський 17 годин тому

Запуск ракети місії Artemis I перенесли на середину листопада

Христина Коновалова 1 жовтня 2022 19:43

Час мекнути, блокування PornHub, доказ знищення динозаврів. Ранкова SPEKA

Наталія Миронова 30 вересня 2022 10:03

NASA та SpaceX розглядають можливість запуску космічного корабля Dragon до телескопа «Габбл»

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 08:05

На Місяці знайшли докази загибелі динозаврів від астероїда

Вадим Добровольський 29 вересня 2022 18:51