Тренди українського digital у 2024 році
Агенція Newage підготувала масштабне дослідження digital-трендів України. Фахівці розповіли, скільки інтернет-аудиторії є в Україні, скільки часу українці проводять онлайн та як взаємодіють із рекламою. У цій статті розглянемо основні інсайти для маркетологів.
Населення України наразі 30,4 млн людей
За підрахунками аналітиків, на підконтрольних Україні землях живуть 30,4 млн осіб. Таку цифру базують на історичних даних Держстату, повідомленнях міжнародних організацій про кількість ВПО та біженців, естимованій кількості людей, які опинились в окупації, а також низці уточнювальних коефіцієнтів.
Серед усього населення 17,9 млн є інтернет-користувачами, доступними для реклами. Попри високий рівень поширення інтернету, йдеться саме про аудиторію потенційних споживачів онлайн, базуючись на користувачах, доступних у рекламних кабінетах, сюди не входять зокрема діти.
Гендерний склад України після 24.02 змінився. До повномасштабного вторгнення більшість населення, 51%, були жінки, яких зараз уже 47% населення. На ілюстрації нижче ми наводимо також гендерно-віковий розподіл користувачів.
Біженців стає більше, і з ними варто працювати
Кількість українських біженців продовжує зростати, але значно меншими темпами, ніж протягом 2022-2023 років. Більше половини тих, хто покинув Україну від літа 2023 року, чоловіки. Загалом станом на травень 2024 року за кордоном перебувають 4,2 млн українських інтернет-користувачів (не враховуючи дітей).
Підписуйтеся на наші соцмережі
Посилаючись на опитування Центру економічної стратегії, маркетологи констатують: біженці поступово асимілюються у нових країнах і частка тих, хто планує повернутись, зменшується.
Українці проводять багато часу онлайн
На кожного українця припадає по 3,8 пристроїв для виходу в інтернет: телефони, ноутбуки й ПК (робочі та особисті), SmartTV, планшети тощо. Загалом перед цими пристроями люди проводять по 11,4 години на добу. Та головним «вікном у digital» є смартфон — з нього українці проводять у середньому по 6 годин онлайн.
Цікаво, що порівняно з 2021 роком утричі зросла кількість тих, хто має SmartTV, і це місце розміщення реклами, за спостереженням авторів дослідження, стає дедалі популярнішим серед рекламодавців.
Понад 4 години на день ми дивимось відео
Українці проводять по 2,5 години на день за переглядом Youtube та ще 1,6 години дивляться інші потокові відео (кіно, серіали тощо).
Рекламний ринок переорієнтувався на digital
Рекламний ринок потроху відновлюється слідом за українською економікою. Диджитал продовжує домінувати над офлайн-майданчиками, основні інвестиції рекламодавців припадають на пошукову рекламу та медійку в інтернеті.
Згідно з попередніми дослідженнями, рекламодавці почали інвестувати більше у digital, ніж в офлайн-формати у 2022 році, коли значно зменшилась частка ТБ-реклами після запуску телемарафону.
Відеопрезентація
Більше інсайтів автори розповіли у презентації дослідження, яку можна переглянути на Youtube.