Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Тренди ШІ: чому ChatGPT ще не готовий бути інтернет-пошуковиком

Ростислав Дюк
Ростислав Дюк Голова Правління УАФІК
28 лютого 2023 4 хвилин читання

Найхайповішою технологічною темою початку року залишаються чатботи на базі штучного інтелекту, серед яких пальму першості впевнено утримує ChatGPT. На початку лютого Microsoft зробила гучний анонс щодо його інтеграції у власну пошукову систему Bing

Як працює пошук на базі ШІ

Власне, у технологіях інтернет-пошуку особливих проривів не було уже багато років: вони повільно собі еволюціонують, але загалом працюють за тим же принципом, що і багато років тому. Тому інтеграція чатботів на базі ШІ у вебпошуку дійсно може бути революційною. Адже відповідь на пошуковий запит у розмовному вигляді сприймається краще і зрозуміліше, ніж довгий список посилань, що видають зараз пошуковики.

Проте тут є багато нюансів. Один із головних — а чи дійсно такі пошуковики зможуть шукати те, що треба користувачу і не вводити його при цьому в оману? Мабуть, всі знають приклади, коли ChatGPT генерував псевдонаукові статті з фейковими посиланнями на дослідження. Більш наочний приклад — рецепт борщу з макаронами і без буряків, який нещодавно повеселив користувачів українського сегменту інтернету.

На те, що пошуковик з інтегрованим ChatGPT іноді видає вельми дивні результати, серед інших звернули увагу журналісти MIT Technology Review, The Washington Post та інших видань. Тут і відповіді у дусі конспірології та теорії змови, і просто неправильні результати, і повідомлення, що викликають тривогу своєю зловісністю. 

Це демонструє, що ця технологія ще як мінімум не готова до повноцінного впровадження у пошукових системах. І в такому вигляді навіть становить деяку небезпеку, адже якщо конспірологія і фейки отримають такий потужний інструмент поширення, наслідки можуть бути непередбачуваними. Уявіть, що було б, якби після останніх  президентських виборів у США ChatGPT почав би розповідати, що «світова закуліса» вкрала у Трампа перемогу? Скільки людей тоді б пішли штурмувати Капітолій? Тож зрозуміло, що ця технологія потребує суттєвого доопрацювання.

Це розуміють і у самій Microsoft. Вони зрештою обмежили використання інтегрованого у пошуковик чатбота 50 запитами на день і п'ятьма запитами за один раз. За словами розробників, тривалі сеанси можуть заплутати базову модель чата. Але відмовлятися від подальшої  інтеграції ШІ у свої продукти Microsoft не планує. Вони вже додали його не тільки у вебпошук, а й у мобільні застосунки Bing, Edge Mobile та Skype. 

Прогрес ChatGPT у інших сферах

В інших галузях ChatGPT демонструє неабиякі успіхи. Наприклад, на Amazon продається вже понад 200 книжок, написаних цим інструментом, серед яких і дитячі книжки. А присвячене науковій фантастиці онлайн-видання Clarkesworld буквально завалили творами, написаними штучним інтелектом. Не дивно, що вже з'явилися сервіси, які визначають, написаний текст ШІ чи людиною. Щоправда, працюють вони не зі стовідсотковою точністю.

Також у Microsoft випробували ChatGPT для керування фізичними пристроями, зокрема дронами. Чатбот на ходу генерує код для керування пристроєм (за підказками людини) і одразу виконує його. Результати вийшли непогані. Так, вдалося навчити його керувати дроном у невеликому приміщенні для пошуку конкретних предметів. Тут теж є велике поле для розвитку, і можна не сумніватися, що розробники працюватимуть у цьому напрямі.

Однією з небагатьох галузей ІТ, де технології ШІ поки що не звертають на себе стільки уваги, є телеком. Наприклад, на Mobile World Congress, що триває у Барселоні, цій темі приділяється небагато уваги. Але про це ми поговоримо наступного разу, після закінчення конференції.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як ШІ допомагає тестувати ПЗ: найкращі інструменти для QA Engineer

Anna Kovalova 58 хвилин тому

Не вчіть дітей на програмістів. Гендиректор NVIDIA вважає, що штучний інтелект захопить цю професію

Сергій Коноплицький 3 години тому

Microsoft інвестувала у французькій ШІ-стартап 2 млрд євро

Богдан Камінський 19 годин тому

Lenovo презентувала в Іспанії нові бізнес-ноутбуки з ШІ

Богдан Камінський 20 годин тому

Google планує інтегрувати Gemini в Android

Артем Житкевич 20 годин тому