Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Торги криптовалютами скоротилися на 16%

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
21 жовтня 2022 4 хвилин читання

У третьому кварталі 2022 року сталося скорочення торгів криптовалютами на 16%, зросла капіталізація ринку на 11%, а настрої трейдерів стали більш оптимістичними.

Глобальна криптовалютна біржа EXMO.com підготувала звіт з оглядом ключових показників ринку.

Ключові показники ринку

Капіталізація криптовалютного ринку за третій квартал 2022 року зросла на 11%. Зростання відбулося завдяки альткоїнам, тоді як біткоїн закрив квартал із невеликим мінусом.

Квартальні обсяги торгів скоротилися майже на 16%, порівнюючи з попереднім періодом. Місячні обсяги торгів майже не змінювалися від червня.

Настрої на ринку протягом третього кварталу були позитивнішими, ніж у попередньому кварталі. Найбільш оптимістичний період спостерігався з 19 липня по 19 серпня.

Крипторинок vs публічні компанії

Позиція крипторинку щодо найбільших компаній майже не змінилася. Сектор поступається тим самим п'яти компаніям, що й квартал тому, а саме Apple, Saudi Aramco, Microsoft, Alphabet та Amazon. 

За підсумками кварталу, крипторинок став більшим за Meta та Visa у 2,5 раза. 

Частки криптовалют на ринку

Домінування BTC за квартал ослабло на 5%. Його частка на ринку на кінець періоду становила 39,6%. У вересні показник опускався до 37,6%. Причиною стало те, що багато альткоїнів стали менш залежними від курсу BTC і продемонстрували впевнене зростання.

Частка ETH збільшилася на 2%, до 17,3%, а решти криптовалют — на 3%, до 43,1%. Серед криптовалют першої десятки помітно зміцнилися позиції XRP: з 1,7% до 2,5%.

Рентабельність інвестицій

Третій квартал виявився позитивним для багатьох криптовалют. 

Найбільше зростання спостерігалося у липні, оскільки ринок намагався відновитися після обвалу у попередньому кварталі. Середня прибутковість за місяць становила 13,2%. Аналогічні показники для серпня та вересня: -9,6% та -1,9% відповідно.

Найбільший збиток зазнав Dogecoin (DOGE) — -8,7%. За ним ідуть Polkadot (DOT) і Tron (TRX), які втратили у ціні по 6,3%. Найбільше зростання показав XRP (XRP) — +51,2%. 

З'явилася надія на швидке завершення судового процесу між Ripple та SEC США. Очевидно, більшість учасників ринку вірять у сприятливий результат справи.

Суттєві успіхи у розвитку проєктів позитивно позначилися на ціні uniswap (+30,0%), ether (+24,6%) та chainlink (+23,1%).

Лідери та антилідери зростання за квартал

До трійки лідерів зростання за квартал увійшли Chiliz (CHZ), GNY (GNY) тa Ethereum Classic (ETC), тоді як антилідерами стали Wirex Token (WXT), Harmony (ONE) і ROOBEE (ROOBEE). 

Криптовалюти за кількістю власників

Рейтинг десяти найпопулярніших серед користувачів EXMO криптовалют повністю повторює результати попереднього кварталу. Найбільше за квартал зросла кількість власників NEAR (NEAR) — на 9,4%. Найбільше власників втратили Decred (DCR) та Maker (MKR) — 12,3% та 11,8% відповідно. За ними йде Wirex (WXT) із 11,2%.

 Нагадаємо, що на початку 2022 року основні світові криптовалюти показали серйозне падіння. Біткоїн подешевшав на 12%, інші провідні цифрові валюти втратили до 22% вартості. Різке падіння спричинила ситуація у Казахстані, а також зміни у монетарно-кредитній політиці Федеральної резервної системи США (ФРС). 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Уряд України відтермінував можливу інтеграцію Binance до «Дії»

Руслан Сорока 7 годин тому

Кінець гри для криптовалют? — The New York Times

Олександр Тартачний 7 годин тому

Криптозломи: до чого слід підготуватися до кінця 2022 року

Владислав Миронович 28 листопада 2022 15:30

Як побудувати освітнє ком'юніті під час війни: кейс компанії Crypto Crew

Вадим Короленко 28 листопада 2022 12:00

На Подолі відкрилася благодійна криптоферма

Катерина Колонович 15 листопада 2022 09:10