Топ-5 сервісів, які розробили українці
Українські розробники створили багато сервісів, що вразили світ своїм інноваційним підходом та високою якістю. Speka в ці вихідні нагадує про п'ять найвідоміших з них.
Grammarly
Програма, створена Алексом Шевченком, Максимом Литвином та Дмитром Лідером, покращує писемну англійську мову. Вона використовує Шl для виправлення граматичних, орфографічних і стилістичних помилок. Більше ніж 30 мільйонів людей по всьому світу користуються цим сервісом. Grammarly доступний як для ПК, так і для смартфонів.
Reface
Це мобільний додаток для операційних систем iOS та Android, розроблений Романом Могильним, Ярославом Бойко та їхньою командою, що використовує штучний інтелект. Він дозволяє вставити ваше обличчя в кліп Шакіри або сцену з фільму «Титанік». У 2020 році його завантажували навіть частіше, ніж популярні додатки TikTok і Netflix. Крім цього, стартап Reface створив додаток «Мемомет», що дозволяє створювати меми з українським контентом, та Restyle, що стилізує відео за допомогою ШІ.
Jooble
Цей сайт є агрегатором вакансій і призначений для пошуку роботи. Він був розроблений Романом Прокоф'євим. Jooble збирає вакансії з 17 тисяч джерел, включаючи джоб-сайти, сторінки компаній і рекрутингові агенції. Цей сервіс дозволяє легко шукати вакансії за локацією, галуззю та назвою посади. Він працює в 69 країнах і доступний як мобільний додаток або веб-версія.
Depositphotos
Це найпопулярніший фотобанк в Європі та США, який пропонує широкий вибір стокових фотографій, ілюстрацій, векторних зображень і відео. Цей сервіс був розроблений Дмитром Сергєєвим. Depositphotos має вражаючу кількість користувачів — 36 мільйонів, а їх база даних нараховує понад 265 мільйонів файлів. Сервіс доступний у форматі мобільного додатка для смартфонів і веб-версії.
Preply
Сервіс, що допомагає знайти репетиторів за різними критеріями: ціна, національність і мова. Користувачі можуть обирати зручний час занять в календарі репетитора та слідкувати за прогресом на платформі. Ргерlу пропонує більш ніж 32 тисячі репетиторів із 203 країн. Авторами даного сервісу є Кирило Бігай, Сергій Лук'янко та Дмитро Волошин.