Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

SPEKотна читанка: топ 5 книжок про ІТ українською

Владислав Миронович
Владислав Миронович Журналіст та редактор колонок SPEKA
31 січня 2024 5 хвилин читання

Література про ІТ розширює розуміння галузі та дозволяє розібратися у широкому спектрі питань, пов’язаних із сучасними технологіями. Такі книги містять методології, приклади, етичні питання і допомагають виробити свідоме ставлення до професійної діяльності в галузі. Саме тому SPEKA разом із видавництвом «Фабула» підготувала для вас добірку з п’яти популярних книжок про ІТ в українському перекладі.

Усі книжки з цієї добірки та інші видання технічної та нетехнічної IT-літератури із серії #PROSystem ви можете придбати на сайті видавництва «Фабула» зі знижкою 15% за промокодом SPEKA15 до 17 лютого. 

«Чистий кодер», Роберт Мартін

Роберт Мартін — знакова постать у світі розроблення програмного забезпечення, професіонал, міжнародний консультант і один із тих, хто створював 2001 року всесвітньо відомий Agile-маніфест. Книжку «Чистий кодер» Роберт писав для всіх, хто займається програмуванням і прагне бути справжнім професіоналом, незалежно від досвіду.

У «Чистому кодері» він викладає свої очікування від професійного розробника у всіх можливих аспектах. Книжка сповнена практичних порад майже про все — від оцінювання обсягів роботи та кодування до рефакторингу і тестування. І ще дещо набагато більш значуще, ніж технології — ставлення до професії.

SPEKотна читанка: топ 5 книжок про ІТ українською зображення 1 «Чистий кодер», Роберт Мартін

«Інструментарій Agile-лідера», Пітер Конінг

Підписуйтеся на наші соцмережі

«Інструментарій agile-лідера» — єдиний посібник для гнучкого керівництва, пов’язаний з авторитетними програмами лідерства Scrum.org. Посібник містить конкретні інструменти та практичні способи мислення для управління та підтримання agile-команд.

Автор пропонує ідеї та рішення безпосередньо від творця власних матеріалів із лідерства на Scrum.org. Прочитавши її, дізнаєтесь, як забезпечити напрям, що надихнув би agile-команди працювати розумніше та шукати кращі рішення;  пришвидшити навчання завдяки залученню користувачів до швидкого циклу навчання; створювати та вдосконалювати звички, які підтримують вашу agile-культуру.

SPEKотна читанка: топ 5 книжок про ІТ українською зображення 2 «Інструментарій Agile-лідера», Пітер Конінг

«Head First. Патерни проєктування», Ерік Фрімен, Елізабет Робсон

«Патерни проєктування» — книжка для всiх, кому доводилося стикатися з проблемами дизайну програмного забезпечення. З нею не доведеться «винаходити колесо», просто скористайтеся зведеним докупи величезним досвідом розробників і можливістю використовувати найкращі практики.

Ви дізнаєтеся, навіщо потрібні патерни, побачите, як вони виглядають і працюють у «дикій природі», а призвичаївшись їх використовувати, зможете витратити вільний час на щось більш складне і цікаве. Автори чудово показали, як патерни використовують у Java API і як застосувати вбудовану підтримку патернів Java у власному коді. Заразом тут є реальні принципи ОО-програмування, що залишаться з вами й тоді, коли доведеться працювати без патернів. 

SPEKотна читанка: топ 5 книжок про ІТ українською зображення 3 «Head First. Патерни проєктування», Ерік Фрімен, Елізабет Робсон

«Чистий Agile», Роберт Мартін

Ще одна книжка від автора найвідоміших книжок з програмування та методологій розробки Роберта Мартіна, відомого також як дядько Боб. У книзі «Чистий Agile» він по-новому представляє цінності та принципи аgile для нового покоління програмістів і непрограмістів. Тут й чудова історія про те, як з’явився аgile і що це означає для самого Роберта Мартіна.

Автор розповідає, що таке аgile з погляду команди, особистості та компанії. Спираючись на свій п’ятдесятирічний досвід роботи з проєктами усіх типів, Роберт показує, як аgile може привнести справжній професіоналізм у розроблення програмного забезпечення або будь-якого продукту.

SPEKотна читанка: топ 5 книжок про ІТ українською зображення 4 «Чистий Agile», Роберт Мартін

«Канбан», Девід Дж. Андерсон

Девід Андерсон, один із батьків запровадження цієї системи у сферу розроблення ПЗ та ІТ-технологій, розповідає у своїй книжці «Канбан» про теоретичне підґрунтя канбан: як з’явився метод, кому може бути корисним та як його застосовувати. Автор наводить слушні приклади і додає до кожного розділу практичні поради.

Канбан у наш час — це одна з найбільш видатних управлінських систем, що сприяє прагненню до самостійності на робочому місці та зводить до мінімуму опір змінам. Тому ця книжка рекомендована для тих, хто стає на шлях пошуків успішного та стабільного розвитку своєї компанії, команди або виробничої групи.

SPEKотна читанка: топ 5 книжок про ІТ українською зображення 5 «Канбан», Девід Дж. Андерсон
0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

СЕС для бізнесу: як уникнути помилок на етапі проєктування?

Антон Березинський 25 квітня 2025 09:00

Що таке індивідуальна податкова консультація та як її отримати ФОП?

Inna Sharova 25 квітня 2025 15:30

NASA отримала результати місії DART. Зонд може врятувати Землю від астероїда

Юлія Даниленко 25 квітня 2025 18:47

Технологія The Volume: революція кінематографу

Надія Романюк 25 квітня 2025 17:19

Сліди життя за межами Землі: що знайшли астрономи на планеті K2-18b

Світлана Овсієнко 9 годин тому