Хто в світі найбільше витрачає на блокування інтернету: топ 10 країн
9 березня 2023
3 хвилин читання

- росія спричинила найдорожчу інтернет-блокаду у 2022 році. Це сталося через масові блокування сайтів та соцмереж. Постраждала більшість населення, що спричинило багатомільярдні збитки.
- країна-терорист примудрилася випередити навіть Іран. Він посідає друге місце у рейтингу. Торік там відбулися антиурядові протести, на які влада реагувала застосуванням насилля та відключенням інтернету. Від цього постраждали майже 72 млн осіб, а втрати країни становили $773 млн.
- Казахстан на третьому місці у рейтингу після протестів проти високих цін на пальне на початку 2022 року. Держава витратила на це понад $400 млн.
*тротлінг — це обмеження або зниження швидкості передачі даних в Інтернеті для конкретної групи користувачів
- У М'янмі, що на четвертому місці, інтернет у 2022 році був відключений найдовше — на понад 17 500 годин. У країні стався державний переворот. Також там відсутня свобода преси. Зазвичай влада застосовувала цільові відключення у штаті Західний Чин, що на кордоні з Бангладеш.
- Улітку 2022 року в Узбекистані відбулися масові протести через проєкт оновлення конституції. Уряд зазнав збитків на $219 млн та посів п'яте місце у рейтингу.
- В Індії влада займається вибірковою фільтрацією інтернету, блокуванням сайтів та наглядом за соцмережами. Через це страждає 120,7 млн населення. Втрати становлять $184 млн.
- В Ефіопії торік спостерігалися тривалі відключення майже на 9 тис. годин. Влада запровадила найжорсткішу цензуру у регіоні Тиграй, де триває громадянська війна, і витратила на це $146 млн.
- Нігерія зняла заборону на Twitter на початку 2022 року. Але на той час уже постраждали понад 100 млн людей. Збитки країни становили $83 млн.
- Куба залишається найбільш цензурованою державою у світі. Уряд фокусується на боротьбі з інакомисленням — останнім часом у країні збільшилася кількість протестів. На блокування витратили $31 млрд. Воно вплинуло на 7 млн осіб.
- Останній у десятці Туркменістан, де громадяни змушені присягати на Корані, що не користуватимуться VPN. Наприкінці 2022 року в країні за раз заблокували ⅓ світових IP-адрес. Уряд витратив $29 млн за рік та зашкодив 2 млн осіб.
50 UAH
150 UAH
500 UAH
1000 UAH
3000 UAH
5000 UAH
0
Прокоментувати